pirmdiena, 2013. gada 5. augusts

VM rosina piemērot akcīzes nodokli neveselīgai pārtika


Lai papildinātu valsts budžetu un tādējādi sniegtu lielāku finansiālu atbalstu veselības nozarei, Veselības ministrija (VM) rosina piemērot akcīzes nodokli vairākām neveselīgu produktu grupām, tostarp pārtikas produktiem ar augstu transtaukskābju saturu, piemēram, palmu eļļai, margarīnam un sāļajām uzkodām.
Tāpat ministrija rosina palielināt akcīzes nodokli azartspēlēm, alkoholiskajiem dzērieniem, bezalkoholiskajiem dzērieniem ar saldinātājiem vai aromātisko vielu piedevām un tabakas izstrādājumiem.

Kā šodien sanāksmē, iepazīstinot ar šiem priekšlikumiem, norādīja veselības ministre Ingrīda Circene (V), īstenojot tos un palielinot nodokli kaut nedaudz, varētu panākt finansiālu ieguvumu pusmiljona vai miljona latu apmērā katrā minētajā grupā. Šāds finansējums veselības nozarei ļautu īstenot dažādus iecerētos pasākumus, piemēram, samazināt pacientu iemaksas vai palielināt kompensējamo medikamentu budžetu.

Priekšlikumi budžeta papildināšanai jau nosūtīti Finanšu ministrijai, un šodien par tiem informēts arī premjers, sacīja ministre. Rīt VM tos prezentēs valdībā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru