otrdiena, 2013. gada 2. jūlijs

Vilks: nekas vairs neaizkavēs Latvijas iestāšanos eirozonā


Latvijas iestāšanos eirozonā neaizkavēs nedz iekšēji, nedz ārēji faktori, pārliecināts finanšu ministrs Andris Vilks.
Viņš norāda, ka citu eirozonas valstu vidū Latvijas pievienošanās eirozonai pausts pilnīgi vienbalsīgs atbalsts, un it visas eirozonas valstis saprot, ka Latvija atbilst rādītājiem, lai pievienotos vienotās valūtas blokam, finanšu ministrs norādīja LNT raidījumā 900 sekundes.

Tāpat viņš minēja, ka Latvijas iekšienē atbalsts iestāšanās eirozonai «aug un turpinās augt». Finanšu ministrs uzskata, ka lielākais satraukums iedzīvotāju vidū līdz šim bijis par eirozonas sabrukumu, vērojot notikumus krīzes skartajās eirozonas valstīs. Viņš norāda, ka negatīvās ziņas par eirozonu samazinās, un redzams, ka sabrukums nav gaidāms. Tajā pašā laikā Latvijas ekonomika piedzīvo izaugsmi, un tas ir rādītājs, ka esam spējīgi izturēt triecienus, pārliecināts A. Vilks.
Savukārt referendumam par iestāšanos eirozonā, ja tāds notiktu, būtu tikai konsultatīvs raksturs un tas nemainītu Latvijas gaitu uz eirozonu, jo lēmums par eiro ieviešanu Latvijā pieņemts jau pirms daudziem gadiem, norādīja ministrs.
Runājot par cenu izmaiņām A. Vilks piebilst, ka Latvijai savā ziņā palīdzēs valūtas nomināls - iedzīvotāji daudz vērīgāk sekos līdzi cenu izmaiņām, jo nomināls preču cenām palielināsies, padarot pircējus modrākus.
Jau ziņots, ka pagājušās nedēļas beigās, piektdien, Eiropas Savienības (ES) Padomes sanāksmes otrajā dienā bloka valstu un valdību vadītāji pauda atbalstu Latvijas dalībai eirozonā. Tas bija priekšpēdējais solis pretim Latvijas pievienošanai eirozonas blokam. Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas 5. jūnijā publicētie konverģences ziņojumi bija Latvijai pozitīvi, apliecinot, ka valsts izpilda visus kritērijus, lai ieviestu eiro. Tagad Briselē Latvija saņēmusi ES augstākā politiskā līmeņa atbalstu eiro ieviešanai. No 1. jūlija līdz 4. jūlijam Strasbūrā Eiropas Parlamenta plenārsesijā tiks apstiprināta rezolūcija par eiro ieviešanu Latvijā.
Punktu Latvijas ceļam uz eirozonu 9.jūlijā Briselē pieliks ES finanšu ministru padome, pieņemot formālu lēmumu par eiro ieviešanu mūsu valstī 2014.gada janvārī.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru