otrdiena, 2013. gada 23. jūlijs

Vai eiro ieviešana vēl vairāk nesadārdzinās OCTA cenas?


Nākamgad gaidāmā eiro ieviešana obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) cenas neietekmēs, intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja vadītājs Juris Stengrēvics.
Viņš norādīja, ka apdrošinātājiem eiro izmaksu jautājums ir ļoti svarīgs, jo arī viņiem būs jāgādā par to, lai cenas tiktu atspoguļotas divās valūtās, taču eiro ieviešanas izmaksas neesot tik lielas un pamatā šie izdevumi tiks segti no iekšējām rezervēm.

Stengrēvics uzsvēra, ka galvenais OCTA cenu celšanas iemesls būs apdrošināšanas sabiedrību zaudējumi iepriekšējos gados.

Jau ziņots - tā kā OCTA apdrošināšanas kompānijas cieš zaudējumus un ienākumi, kas gūti no transportlīdzekļu apdrošināšanas, nespēj segt atlīdzību izmaksu apmērus, apdrošinātāji varētu drīzumā celt OCTA polišu cenas, intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja vadītājs Juris Stengrēvics.

Šobrīd gan esot grūti prognozēt - kad tas notiks un par cik cenas varētu celties. Stengrēvics norādīja, ka apdrošinātāji baidās pazaudēt savu vietu tirgū un uz šo jautājumu raugās ļoti piesardzīgi.

«Tas vienmēr ir grūts jautājums, jo labu laiku apdrošinātāji šajā nozarē strādā ar zaudējumiem. Arī šis gads nav izņēmums, un atsevišķi zaudējumi ir lielāki nekā parasti,» sacīja Stengrēvics, vienlaikus atzīmējot, ka arī konkurence šajā jomā ir ļoti liela, jo tirgū ienākuši jauni dalībnieki, kas arī vēlas saņemt savu tirgus daļu.

Stengrēvics norāda, ka OCTA cenas varētu celties, jo objektīva nepieciešamība tam ir. «Strādāt ilgu laiku ar zaudējumiem nav pareizi no apdrošinātāju viedokļa. Cik liels būs cenu kāpums, ir grūti prognozēt, jo cenas OCTA polišu tirgū ir ļoti dažādas,» sacīja Stengrēvics.

Viņš atzīmēja, ka pat vienam klientam apdrošināšanas sabiedrība piedāvā ļoti dažādus polišu izcenojumus, līdz ar to grūti teikt, cik katrs cilvēks izjutīs šo cenu kāpumu.

Stengrēvics norādīja, ka parasti šis cenu paaugstinājums nav liels - tie ir kādi 5%, taču katrs gadījums jāvērtē individuāli.

«Tas, ka objektīvi būtu nepieciešams celt OCTA cenas, ir skaidrs, jo arī servisi, kur tiek remontētas automašīnas, gatavojas celt cenas, tad arī apdrošinātājiem būtu cenas jāceļ,» sacīja Stengrēvics.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru