trešdiena, 2013. gada 3. jūlijs

Lietuvieši par 12 miljoniem pērk Putnu fabriku Ķekava


Linas Agro Group parakstījis vienošanos ar privātpersonām un juridiskām personām par 87% AS Putnu fabrika Ķekava, 100% SIA Broileks, 100% SIA Cerova un 100% SIA Lielzeltiņi akciju un daļu iegādi.

Linas Agro plāno uzņēmumu akciju un daļu iegādei tērēt 12,5 miljonus eiro. Kā teikts uzņēmuma paziņojumā, darījumu plānots noslēgt līdz šī gada decembrim, un tā noslēgšana ir atkarīga no vairāku nosacījumu izpildes, tostarp atļaujas saņemšanas no Latvijas Republikas Konkurences padomes. AB Linas Agro Group finanšu konsultanti darījuma ietvaros bija Porta Finance, kamēr juridiskās konsultācijas sniedza Raidla Lejiņš & Norcous.

AB Linas Agro Group valdes loceklis Andrius Pranckevičius komentē: «Putnu fabrika Ķekava, SIA Broileks, SIA Cerova un SIA Lielzeltiņi ir uzņēmumi, kas darbojas putnkopības jomā. Uzņēmumu pamatdarbība ir broileru audzēšana un putnu gaļas ražošana. Mēs plānojam iegādāties visus uzņēmumus kopā. Uzskatām, ka putnkopība ir perspektīva un potenciāli peļņu nesoša nozare, neskatoties uz to, ka daļu no uzņēmumiem, kurus plānojam iegādāties ir nepieciešams restrukturizēt. Mūsuprāt, šis darījums ļaus mums paplašināt un diversificēt savu darbību, piedāvājot tirgū augstākas pievienotās vērtības produktus. Pēc darījuma noslēguma mēs plānojam vertikāli integrēt iegādātos uzņēmumus, nodrošinot lopbarības ražošanu, olu inkubāciju, putnu audzēšanu, kaušanu un gaļas tālāko pārstrādi. Iegādājamo uzņēmumu darbības jomas zināmā mērā pārklājas ar AB Linas Agro Group operācijām, tādējādi nodrošinot papildus sinerģijas. Mēs ik gadu pārdodam aptuveni 1,5 miljonus tonnu graudu un citu lauksaimniecības produktu, daļu no kuriem varēsim izmantot kombinētās lopbarības ražošanā Latvijā.»

Putnu fabrika Ķekava, lielākais no iegādājamajiem uzņēmumiem, ir pilna cikla vistas gaļas ražotājs. Uzņēmums pārdod vistas gaļu kā arī vistas gaļas produktus. 2012.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 33 miljoni eiro un eksports uz Eiropas Savienības valstīm veidoja 27% no kopējā apgrozījuma. Krīzes laikā uzņēmums piedzīvoja finanšu grūtības, kā rezultātā tiek veikta uzņēmuma restrukturizācija, ir iestājies tiesiskās aizsardzības process, kuru ir plānots noslēgt 2014.gada janvārī, un uzņēmums pilnībā neizmanto savu ražošanas kapacitāti.

SIA Lielzeltiņi ražo vistas gaļu un vistas gaļas produktus, kā arī kombinēto lopbarību. Uzņēmuma apgrozījums 2012. finanšu gadā veidoja 21 miljonu eiro.

SIA Broileks nodarbojas ar broileru audzēšanu un tā apgrozījums 2012. gadā sasniedza 1,2 miljonus eiro.

SIA Cerova, savukārt, nodarbojas ar olu inkubāciju un vienas dienas vecu cālēnu pārdošanu. Uzņēmums 2012. finanšu gadā izaudzēja 5,9 miljonus cāļu un sasniedza 2 miljonu eiro apgrozījumu.

AB Linas Agro Group plāno, ka iegādājamo uzņēmumu apgrozījums nākotnē sasniegs aptuveni 70 miljonus eiro. Jāatgādina, ka Putnu fabrikai Ķekava piemērots tiesiskās aizsardzības process un šī procesa plāns jāizpilda līdz nākamā gada sākumam.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru