ceturtdiena, 2013. gada 20. jūnijs

Waze nonāk Google paspārnē


Tehnoloģiju kompānija Google oficiāli iegādājusies Izraēlas karšu un navigācijas startup uzņēmumu Waze. Lai gan kompānijas neatklāj darījuma detaļas, tiek pieļauts, ka Google samaksājusi vairāk nekā 1,1 miljardu ASV dolāru.
Pagaidām Waze funkcionēs atsevišķi, bet vēlāk to plānots iekļaut tehnoloģiju giganta karšu pakalpojumos, atsaucoties uz Google paziņojumu, vēsta Reuters.
Analītiķi norāda, ka Google motivācija, pārņemot Waze, bijusi saistīta ar vēlmi savos karšu pakalpojumos palielināt sociālo aspektu, kā arī nepieļaut, ka Izraēlas uzņēmums nokļūst sāncenšu rokās. Interesi par Waze iegādi iepriekš bija izrādījusi Facebook. Sarunas ar sociālo portālu izgāzušās pēc tam, kad abas kompānijas nespēja panākt vienošanos par to, vai Waze izstrādātāji paliks Izraēlā.
Tiek paredzēts, ka Waze iegāde dos triecienu Google konkurentam Apple, kas pēdējā laikā nopūlējies ar savu karšu sistēmas izstrādi. Db.lv jau vēstīja, ka plašu rezonansi sabiedrībā iepriekš izraisīja Apple neveiksmīgais mēģinājums ieviest Apple iPhone iOS 6 karšu sistēmu. Rezultātā kompānijas vadītājam Timam Kukam nācās atvainoties Apple lietotājiem.
Waze tika izveidota 2008. gadā Izraēlā. Pakalpojumu šobrīd izmanto 47 miljoni cilvēku visā pasaulē.
Prognozējams, ka darījums kļūs arī par pagrieziena punktu Izraēlas iesācējuzņēmumu attīstībā. Pēdējo gadu laikā šī nozare valstī piedzīvojusi strauju attīstību, un Waze iegāde ir ierindojams starp lielākajiem sektora darījumiem. Analītiķi norāda, ka Google interese par Waze apliecina, ka startup uzņēmumu joma Izraēlā veiksmīgi attīstās.
Google nav vienīgā kompānija, kas nodarbojas ar miljardu vērtiem pirkumiem. Db.lv jau vēstīja, ka maijā kompānija Yahoo par 1,1 miljardu ASV dolāru pārņēma interneta blogu vietni Tumblr. Savukārt aizvadītajā gadā Microsoft par 1,2 miljardiem ASV dolāru iegādājās sociālo mediju Yammer, kuru galvenokārt izmanto korporāciju darbinieki.
Tāpat aizvadītajā gadā Facebook pārsteidza daudzus nozares pārzinātājus, par vienu miljardu ASV dolāru iegādājoties populāro fotografēšanas pakalpojumu Instagram.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru