pirmdiena, 2013. gada 3. jūnijs

Visvairāk svītrotie Rīgas vēlēšanās - Ēlerte, Rozentāle, Požarnovs; populārākie - Ušakovs, Ameriks un Broka


Rīgas domes vēlēšanu nepopulārāko politiķu topu veido "Vienotības" līdere Sarmīte Ēlerte, kas saņēmusi 7829 svītrojumus, "Gods kalpot Rīgai" (GKR) kandidāte, bijusī veselības ministre Baiba Rozentāle (SC), kuru domē nav vēlējušies redzēt 5860 vēlētāji, un bijušais "tēvzemietis", pašvaldības SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" priekšnieks Andrejs Požarnovs (GKR), kuru svītrojuši 5388 vēlētāji, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.
Topa ceturtajā un piektajā vietā ierindojas Andris Ameriks (GKR) un viņa dēls Agris Ameriks (GKR), kuri svītroti attiecīgi 5304 un 5214 reizes.

Tikmēr absolūts "plusiņu karalis" galvaspilsētas vēlēšanās ir pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), kurš saņēmis 110 572 plusiņus. Viņš vienlaikus ir arī visretāk svītrotais kandidāts paša vadītajā sarakstā - viņa vārdu no sarakstiem svītrojuši tikai 593 vēlētāji.
Kaut arī Ameriki ir vieni no SC/GKR sarakstā visvairāk svītrotajiem, vicemērs Ameriks saņēmis 28 564 plusiņus, kas viņam nodrošinājis otro lielāko vēlētāju atbalstu šajās vēlēšanās, savukārt viņa dēls Agris Ameriks ar 8104 plusiņiem ticis Rīgas deputāta krēslā no 19.vietas sarakstā.

Popularitātes ziņā Andrim Amerikam uz pēdām min nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK līdere Baiba Broka, kurai plusiņus ievilkuši 21 566 vēlētāji.

Līderu trijnieka pozitīvais novērtējums ir ievērojami lielāks nekā pārējiem deputātu kandidātiem. Nākamo populārāko trijnieku veido Eiženija Aldermane (GKR) ar 11 761 plusiņu, Dainis Turlais (GKR) ar 11 335 pozitīvām atzīmēm un Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) ar 10 016 plusiņiem. Vienlaikus gan Aldermane ar 4293 svītrojumiem kļuvusi arī par vienu no negatīvāk vērtētajām personām SC/GKR sarakstā.

Jāņem vērā, ka vairums negatīvi vērtēto politiķu saņēmuši arī ievērojamu plusiņu skaitu. Piemēram, Ēlerte kā visvairāk svītrotā kandidāte vienlaikus ir arī viena no populārākajām - viņai atbalstu pauduši 9720 cilvēki, kas ir augstākais rādītājs starp "Vienotības" deputātu kandidātiem. Otrs lielākais saņemto plusiņu skaits "Vienotībā" ir pašreizējam Rīgas domes deputātu frakcijas vadītājam Olafam Pulkam (V) - 5860, kaut viņš saņēmis arī 3454 svītrojumus. Pretrunīgi vērtēta arī dziedātājas Ievas Akurateres (V) darbošanās politikā - viņa ar 4018 svītrojumiem nokļuvusi "Vienotības" saraksta pēdējā vietā, kaut arī vienlaikus viņas darbu novērtējuši pozitīvi 3220 vēlētāji, kas ir piektais lielākais plusiņu skaits starp "Vienotības" kandidātiem.

Rozentālei plusiņu ievilkuši 8566 vēlētāji, nodrošinot viņai 25.vietu sarakstā un deputātes krēslu domē. Požarnovs savukārt saņēmis 5648 plusiņus, taču, tā kā SC un GKR vēlētāji citu kandidātu atbalstīšanā bijuši daudz aktīvāki un citiem kandidātiem devuši daudz vairāk pozitīvu atzīmju, Požarnovs šajās vēlēšanās noslīdējis uz pašām saraksta beigām.

Pretrunīgu novērtējumu saņēmuši arī nacionālās apvienības kandidāti. Aleksandrs Kiršteins ar 6919 pozitīvām atzīmēm ir otrs populārākais sarakstā aiz Brokas, taču vienlaikus ar 2385 negatīvām atzīmēm viņš ir arī visvairāk svītrotais. Nauris Puntulis, kurš domē iekļūst kā ceturtais populārākais ar 3214 plusiņiem, vienlaikus bijis arī otrs nepopulārākais nacionālās apvienības kandidāts - viņš saņēmis 1878 svītrojumus. Vēlēšanas ne pārāk veiksmīgi noslēgušās "Demokrātisko patriotu" pārstāvim, līdzšinējam deputātam Jānim Mārtiņam Skujam, kurš saņēmis 1089 pozitīvas atzīmes, bet 1532 svītrojumu dēļ ierindojies saraksta 51.vietā un domē vairs nestrādās.

Kā ziņots, pēc Rīgas pašvaldības vēlēšanām Rīgas domē iekļuvušas trīs partijas. 1.jūnijā 58,54% rīdzinieku atdevuši savas balsis par "Saskaņas centra"/"Gods kalpot Rīgai" kopīgo sarakstu, nodrošinot līdzšinējai koalīcijai domē 39 vietas no 60. Par nacionālo apvienību nobalsojuši 17,86% vēlētāju, nodrošinot šim politiskajam spēkam 12 vietas domē, bet par "Vienotību" nobalsojuši 14,13% rīdzinieku, deputātu krēslos ievēlot deviņus pārstāvjus.

Deviņas partijas nav pārvarējušas 5% barjeru.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru