otrdiena, 2013. gada 25. jūnijs

VID rīcībā nonāks plaša informācija par Latvijas personu gūtajiem ienākumiem ES


Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm apmainoties ar informāciju par dividendēm un kontu atlikumiem, tiks pastiprināta cīņa ar nodokļu nemaksātājiem, norāda Valsts ieņēmumu dienests (VID).
Kā ziņots, Eiropas Komisija (EK) ierosināja paplašināt automātisko informācijas apmaiņu starp nodokļu iestādēm ES, lai pastiprinātu cīņu pret nodokļu nemaksāšanu.

Kā skaidroja VID, paredzēts, ka dividendes, kapitāla pieaugums, visi citi finanšu ienākumu veidi un kontu atlikumi tiks iekļauti to ienākumu kategoriju sarakstā, uz kuriem attiecas automātiskā informācijas apmaiņa ES. Ja EK priekšlikums tiks atbalstīts, tad, sākot ar 2015.gadu, VID nodrošinās automātisku informācijas apmaiņu ar citām ES dalībvalstīm par nerezidentu gūtajiem ienākumiem citās ES dalībvalstīs augstāk minētajās kategorijās, tas ir, iegūs informāciju par Latvijas rezidentu saņemtajām dividendēm, kapitāla pieaugumu, citiem ienākumiem no finanšu līdzekļu uzkrājumiem un kontu atlikumiem ES dalībvalstu kredītiestādēs.

Nodrošinot minēto informācijas apmaiņu, VID rīcībā nonāks plaša informācija par Latvijas personu gūtajiem ienākumiem ES, tādējādi veicinot cīņu pret nodokļu nemaksāšanu. Lai nodrošinātu minētās informācijas apmaiņu, ES dalībvalstīm būs jāveic atbilstoši grozījumi to normatīvajos aktos, paplašinot nodokļu maksātāju, tajā skaitā finanšu iestāžu, deklarēto ziņu apjomu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru