pirmdiena, 2013. gada 3. jūnijs

PTAC apstiprina vadlīnijas cenu norādīšanas kārtībai, pārejot uz eiro


Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) apstiprinājis vadlīnijas preču un pakalpojumu cenu norādīšanas kārtībai cenu paralēlās atspoguļošanas periodā.
Vadlīnijās izskaidrotas normatīvo aktu prasības komersantiem attiecībā uz preču un pakalpojumu cenu konvertāciju, kā arī preču un pakalpojumu cenu norādīšanu eiro ieviešanas periodā. Ar vadlīnijām var iepazīties centra mājaslapā.
Jāatgādina, ka no šā gada 1.oktobra līdz 2013.gada 31.decembrim un no 2014.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 30.jūnijam eiro ieviešanas preču cenas būs jānorāda paralēli gan latos, gan eiro.
Paralēlās atspoguļošanas periodā preču un pakalpojumu cenu norādīšana gan latos, gan eiro palīdzēs patērētājiem sekot līdzi cenām un aprast ar jauno valūtu, kā arī ļaus sabiedrībai jau laikus sagatavoties norēķinu valūtas maiņai un atvieglos preces vērtības salīdzināšanu eiro un latos.
Preču un pakalpojumu cenu norādīšana abās valūtās notiks saskaņā ar oficiālo lata un eiro maiņas kursu, ievērojot matemātiskos principus. Šāda prasība par cenu norādīšanu abās valūtās paredzēta, lai nodrošinātu patērētāju tiesību aizsardzību, kā arī lai palīdzētu patērētājiem pieņemt uz informāciju balstītu un ekonomiski pamatotu lēmumu.
Iepriekš Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) izpilddirektors Noris Krūzītis norādīja, ja atbildīgās iestādes gribētu veicināt aktīvāku uzņēmēju līdzdalību eiro ieviešanas procesā, tad vēstījumam vajadzētu būt aicinošākam, nevis represīvam. Viņš norādīja, ka tāpat būtiski no atbildīgo iestāžu puses būtu neradīt par eiro ieviešanas procesu priekšstatu, ka tirgotāji varētu iedzīvoties uz eiro ieviešanas rēķina.
Kā ziņots, atbildīgās iestādes sola, ka komersantus, ja tie eiro ieviešanas laikā maldinās iedzīvotājus par cenām, kā arī slēgs neatļautas vienošanās savā starpā, gaida bargi sodi un liela kaunināšana. PTAC būs tiesības, ja tiks konstatēts, ka cenas nav norādītas pareizi un ir maznozīmīgs pārkāpums, par to noteikt sodu līdz 500 Ls. Bet, ja konstatēs, ka ir notikusi negodīga komercprakse un iedzīvotāji ir maldināti, sods juridiskai personai var būt līdz pat 10 tūkst. Ls.

SAISTĪTIE RAKSTI1 komentārs:

  1. Those AGS Must Hits essentially use a weighted reel discover out} after they hit, and it's extremely heavily weighted to the tip of the climb. Not content with just making video games, Microgaming gives independent builders a platform too! Once your account is created you've got got} logged in, click “Cashier” at the prime of the page and make sure to use the “LUXRED” coupon code within the applicable subject . Tick any of the boxes to obtain 우리카지노 information about promotions and bonuses.

    AtbildētDzēst