pirmdiena, 2013. gada 3. jūnijs

NVA vēlas panākt, lai darba devēji pie vakancēm norāda arī algas apmēru


Nodarbinātības valsts aģentūra sastopas ar gadījumiem, kad bezdarbnieki atsakās no vakances, jo algas apmērs, salīdzinot ar darba ieguldījumu, ir pārāk mazs, pirmdien aģentūrai BNS atzina aģentūras direktore Inese Kalvāne
Tomēr alga ir ļoti būtisks apstāklis darba meklējumos, tāpēc NVA strādās pie tā, lai vairāk darba devēju savā sniegtajā informācijā par brīvajām darba vietām norādītu arī darbinieka atalgojuma līmeni.

Kalvāne piedalījās preses konferencē pirms plašās konferences, ko rīko Labklājības ministrija pēc Pasaules Bankas pētījuma «Latvija: kurš ir bezdarbnieks, ekonomiski neaktīvais vai trūcīgais? Pēckrīzes politikas izvēļu izvērtējums».
Atalgojums ir būtisks nosacījums darba piedāvājumu izvērtēšanā

«Svarīgs apstāklis darba meklējumos ir visi darba apstākļi, arī atalgojums. Tas ir būtisks nosacījums, ko cilvēki izvērtē, pieņemot lēmumu strādāt vai nestrādāt. Pieliksim visas pūles, aicināsim darba devējus informēt pašā sākumā, kāds atalgojums tiek solīts jaunajā darba vietā,» Kalvāne uzsvēra pirmdien preses konferencē.

Pasaules bankas pētījuma rezultāti būs ļoti nozīmīgi aģentūras darbam nākotnē. Tie viennozīmīgi atspēkojot mītus par aģentūras īstenotajām apmācību programmām bezdarbniekiem, tomēr par neefektīvu atzīta apmācība pie darba devēja. «Domāsim, kā tālāk īstenosim šo aktivitāti,» sacīja Kalvāne.

Kopējais bezdarbnieku skaits Latvijā šāgada aprīlī sasniedza 102,7 tūkstošus.

Saskaņā ar «Eurostat» datiem Latvijā aprīlī bija sestais augstākais bezdarba līmenis Eiropas Savienībā (ES), sasniedzot 12,4%.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru