piektdiena, 2013. gada 28. jūnijs

Latvija sper priekšpēdējo soli pretim dalībai eirozonā


Piektdien Eiropas Savienības (ES) Padomes sanāksmes otrajā dienā bloka valstu un valdību vadītāji pauda atbalstu Latvijas dalībai eirozonā.
Briselē esošais Latvijas premjers Valdis Dombrovskis (V) saņem kolēģu apsveikumus, aģentūru LETA informēja ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Panke stāstīja, ka Dombrovskim tika veltīti pateicības vārdi par Latvijas paveikto un mērķtiecību. Apsveikuma runu sacījis arī ES Padomes prezidents Hermans van Rompejs, kurš uzsvēris, ka augstu vērtē Latvijas paveikto, atjaunojot izaugsmi, stabilitāti un pārliecinoši izpildot Māstrihtas kritērijus. Tāpat van Rompejs atzinīgi novērtējis arī Dombrovska kā līdera ieguldījumu. Dombrovskis savā atbildes runā paudis pateicību par sniegto atbalstu.

Premjers norādījis, ka lēmums ieviest eiro ir pareizs gan Latvijai, gan eirozonai. Tāpat viņš bildis, ka dalība eirozonā neatceļ, bet tieši pastiprina valsts atbildību par makroekonomisko un finansiālo stabilitāti.

Panke stāstīja, ka Dombrovskim tiek veltīti pateicības vārdi par Latvijas paveikto un mērķtiecību. Apsveikuma runu sacījis arī ES Padomes prezidents Hermans van Rompejs. Dombrovskis savā atbildes runā paudis pateicību par sniegto atbalstu.

ES līderu sanāksmē saistībā ar gaidāmo Latvijas pievienošanos eirozonai skanējuši aplausi.

Šis ir priekšpēdējais solis, lai Latvija 2014.gada 1.janvārī kļūtu par 18.eirozonas dalībvalsti.

Sanāksmes secinājumos ES līderi norāda, ka apsprieduši Latvijas pieteikumu ieviest eiro un apsveic ar sasniegto konverģenci, kas balstīta drošā ekonomikas, fiskālajā un finanšu politikā. ES līderi atzinīgi novērtē Māstrihtas kritēriju izpildi un Eiropas Komisijas ieteikumu ieviest Latvijā eiro 2014.gada 1.janvārī.

Kā ziņots, Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas 5.jūnijā publicētie konverģences ziņojumi bija Latvijai pozitīvi, apliecinot, ka valsts izpilda visus kritērijus, lai ieviestu eiro. Tagad Briselē Latvija saņēmusi ES augstākā politiskā līmeņa atbalstu eiro ieviešanai. No 1.jūlija līdz 4.jūlijam Strasbūrā Eiropas Parlamenta plenārsesijā tiks apstiprināta rezolūcija par eiro ieviešanu Latvijā.

Punktu Latvijas ceļam uz eirozonu 9.jūlijā Briselē pieliks ES finanšu ministru padome, pieņemot formālu lēmumu par eiro ieviešanu mūsu valstī 2014.gada janvārī.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru