trešdiena, 2013. gada 12. jūnijs

Kur studēt, lai dabūtu darbu?


Uzņēmēji topošajiem darbiniekiem profesionālās iemaņas arī šogad visvairāk iesaka apgūt Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), liecina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla «prakse.lv» šodien publiskotais pieprasītāko augstskolu un profesiju saraksts.
Arī otrā un trešā vieta palikusi nemainīga, salīdzinot ar aizvadīto gadu - RTU seko Latvijas Universitāte (LU) un Banku augstskola. Saraksta ceturtajā vietā ierindojusies biznesa augstskola «Turība», piektajā - Latvijas Lauksaimniecības universitāte, sestajā - Rīgas Stradiņa universitāte, septītajā - RISEBA, astotajā - Rīgas Ekonomikas augstskola, devītajā - Rīgas Tehniskā koledža, bet desmitajā - Vidzemes augstskola.

Darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu un studiju programmu augšgalā ir RTU programma «Datorsistēmas (profesionālā)», otrajā - LU programma «Datorzinātnes», trešajā - Rīgas Ekonomikas augstskolas programma «Ekonomika un bizness», ceturtajā - Banku augstskolas programma «Uzņēmējdarbības vadīšana», bet piektajā - LU programma «Grāmatvedības audits un analīze».

Līdzās informācijas tehnoloģijām darba devēji augstu vērtē arī tās studiju programmas, kas piedāvā apgūt sabiedriskās attiecības un komunikācijas zinātni («Turības» un LU programmas), kā arī tiesību zinātnes (LU) un būvniecību (RTU).

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone atzina, ka darba devēju dalība topa veidošanā ļauj uzņēmumiem paust viedokli par to, kuras mācību iestādes veic kvalitatīvāko darbu jaunu speciālistu sagatavošanā. «Izvēloties izglītības iestādes, kuru sniegtās izglītības kvalitātei darba devēji uzticas, jaunieši var justies drošāk, ka pēc to absolvēšanas spēs veidot iecerēto karjeru savā nozarē,» sacīja LDDK vadītāja.

Savukārt portāla «Prakse.lv» vadītājs Jānis Logins stāstīja, ka profesijas, kas biežāk minētas topā, pārstāv gan jomas, kuru pieaugošais pieprasījums atspoguļojas vidēja termiņa ekonomikas prognozēs, gan arī specialitātes, kurās absolventu skaits pārsniedz pieprasījumu, tomēr darba devēji tieši šajās jomās saskaras ar nepietiekamu jauno speciālistu kvalifikāciju un profesionalitāti. «Līdz ar to ir loģiski, ka darba devējs vēlas ieteikt, kur apgūt izglītību attiecīgajā jomā, lai absolventa izredzes darba tirgū būtu augstākas,» uzsvēra Logins.

Šogad topa veidošanā piedalījās 622 uzņēmumi, kas pārstāv plašu tautsaimniecības loku, piemēram, AS «Latvenergo», SIA «Lattelecom», SIA «Rimi Latvija», SIA «Maxima Latvija», SIA «Tele2», AS «Citadele banka», VAS «Latvijas Dzelzceļš» u.c.

Kā ziņots, lai palīdzētu vispārizglītojošo skolu absolventiem noskaidrot potenciālo darba devēju ieteiktākās izglītības iestādes, LDDK un «prakse.lv» šodien publisko pieprasītāko augstskolu un profesiju sarakstu.

Pasākuma dalībnieki ir LDDK ģenerāldirektore Menģelsone, portāla «prakse.lv» vadītājs Logins, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Inga Vanaga, AS «Latvenergo» personāla vadības direktore Inga Kola un AS «Exigen Services» valdes loceklis Pēteris Krastiņš.

Darba devēju ieteikto augstskolu un profesiju saraksts tiek veidots jau otro gadu, aicinot darba devējus izteikt viedokli, kuras profesijas ir pieprasītas darba tirgū un kurās izglītības iestādēs ieteiktu tās apgūt. Viedokli izteikuši apmēram 600 uzņēmumi, tostarp «Latvenergo», «Lattelecom», VAS «Latvijas Dzelzceļš», «Tele2» un «Maxima».

Pagājušajā gadā pirmajā vietā ierindojās RTU, otrajā vietā sekoja Latvijas Universitāte, bet trešajā - Banku augstskola. Ceturtajā vietā ierindojās Latvijas Lauksaimniecības universitāte, piektajā - «Turība», sestajā - Rīgas Tehniskā koledža, septītajā - Vidzemes Augstskola, astotajā - Rīgas Stradiņa universitāte, devītajā - Alberta koledža, bet desmitajā - Rīgas Ekonomikas augstskola.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru