piektdiena, 2013. gada 28. jūnijs

Apķīlāti «Liepājas metalurga» akcionāra Segala īpašumi


Šodien viens no AS «Liepājas metalurgs» akcionāriem Iļja Segals saņēmis Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas tiesneses Dzintras Zvaigznekalnas-Žagares 20.jūnijā pieņemto lēmumu, ar kuru nolemts apmierināt uzņēmuma «Gesil Limited» pārstāvja Mārtiņa Krieķa pieteikumu par prasības nodrošināšanu un apķīlāt Segalam piederošo kustamo un nekustamo mantu, teikts «Liepājas metalurga» izplatītajā paziņojumā.
Rīgas apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš aģentūrai LETA apstiprināja, ka 20.jūnijā pieņemts tiesneses lēmums par Segala nekustamās mantas un akciju apķīlāšanu. Šis lēmums nav pārsūdzams un izpildāms nekavējoties no tā pieņemšanas brīža.

Segals uzskata, ka celtā prasība ir pilnīgs absurds un aiz tā visa slēpjas kārtējais reiderisma akts. Kā norāda Segals, uzņēmums «Gesil Limited» reiz piederēja Segalam, Kirovam Lipmanam un Sergejam Zaharjinam, taču, tā kā kompānija pēc tam, kad tai piederošās «Liepājas metalurga» akcijas tika pārskaitītas Segalam, Lipmanam un Zaharjinam, nekādu aktīvu komercdarbību neveica, tā jau sen, gandrīz desmit gadus, vairs nedarbojas. Segalam joprojām ir īpašuma tiesības uz šīs kompānijas daļu.

«Liepājas metalurga» paziņojumā teikts, ka nesen Segala rīcībā nonākusi informācija, ka «Gesil Limited» darbība bez Segala un Zaharjina ziņas atjaunota, turklāt nesaprotamā un juridiski neiespējamā veidā Segals un, visticamāk, arī Zaharjins, vairs nav šīs kompānijas līdzīpašnieki. Kompānijas tagadējais aģents Latvijā ir advokātu birojs «Rebenoks un Vilders», kas ir Lipmanu pārstāvošais advokātu birojs, kurā darbojas arī Krieķis, teikts paziņojumā.

Par to, ka «Gesil Limited» nav nekādu pamatotu prasījumu nedz pret Segalu, nedz pret Zaharjinu, Segals ir pilnīgi pārliecināts, tāpat kā ir pārliecināts par to, ka Krieķis nav likumīgā veidā pilnvarots pārstāvēt šo kompāniju.

«Tas viss liecina par kārtējo reiderisma aktu, par kura iespējamību informācija jau tika saņemta iepriekš, tāpēc arī daļa no mantas ir nodota ģimenes locekļiem. Par šādu iespējamo reiderisma aktu Segala pārstāvji bija iepriekš informējuši arī «Liepājas metalurga» kreditora kluba pārstāvjus,» teikts paziņojumā.

Segals uzskata, ka šādā veidā atkal tiek likti šķēršļi un faktiski izslēgta iespēja piesaistīt «Liepājas metalurgam» nopietnu investoru, jo Segalam piederošās akcijas ar tiesas lēmumu ir nolemts apķīlāt, kas liedz akcijas atsavināt. Tāpat līdz ar to Segalam nav iespējams no savas puses izpildīt vienošanos, kuru Segals un Zaharjins no savas puses parakstīja ar Kreditoru klubu un kas paredzēja akciju nodošanu kreditoru klubam, teikts paziņojumā.

Valsts kases pārstāve Eva Dzelme biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja, ka valsts ir «Liepājas metalurga» nodrošinātais kreditors, kuram par labu ir apķīlāta uzņēmuma kustamā un nekustamā manta. «Līdz ar to nekādi dāvinājumi vai apķīlājumi valsti kā kreditoru neietekmē,» sacīja Dzelme.

Segals šā gada maija beigās veicis dāsnu dāvinājumu, savu Jūrmalas villu uzdāvinot divpadsmitgadīgajam dēlam, atsaucoties uz zemesgrāmatas datiem, vēsta portāls «Pietiek.com».

7075 kvadrātmetrus lielo zemesgabalu un dzīvojamo ēku Jūrmalā, 19. līnijā 1, Segals 2002.gadā iegādājies no «Latvijas Gāzes» vadītāja Adriana Dāvja un viņa radinieka Oļģerta Visvalža Dāvja, kopā, spriežot pēc zemesgrāmatas datiem, samaksājot gandrīz 600 tūkstošus latu.

Pagājušā gada jūnijā, reģistrējot laulību līgumu ar savu dzīvesbiedri Natāliju Segali, iespaidīgā Jūrmalas villa palika Segala vienpersoniskā īpašumā. Taču jau šā gada 21.maijā, kad īpaši saasinājās situācija ap «Liepājas metalurgu», īpašums atkal mainījis oficiālo saimnieku, raksta portāls.

Portāls arī norāda, ka zemesgrāmatā ierakstīts aizliegums jaunajam īpašniekam bez tēva un mātes piekrišanas nekustamo īpašumu atsavināt, dāvināt, sadalīt un apgrūtināt ar lietu tiesībām, un ierakstīta vēl viena atzīme - dāvinājuma līgums nosaka, ka Iļjam Segalam un Natālijai Segalei uz Jūrmalas villu nostiprinātas beztermiņa lietošanas tiesības.

Jau vēstīts, ka AS «Liepājas metalurgs» lielākais akcionārs un padomes priekšsēdētājs Sergejs Zaharjins pirms nepilna mēneša savam vecākajam brālim Valērijam uzdāvinājis piecus nekustamos īpašumus, kuru kopējā vērtība bijusi gandrīz deviņi miljoni latu.

Jau ziņots, ka «Liepājas metalurga» kreditoru klubs un tā pieaicinātais konsultants «Prudentia Advisers» turpina darbu ar uzņēmuma akcionāriem, lai panāktu vienošanos par situācijas stabilizāciju uzņēmumā, kā arī strādās pie citiem juridisku risinājumu meklējumiem, 5.jūnijā paziņoja «Prudentia Advisers» valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Viņš norādīja, ka pirmais un reālākais variants ir, ka tiesiskās aizsardzības procesa laikā tiktu panākta vienošanās ar akcionāriem un viņi vai nu ieguldītu uzņēmumā savus līdzekļus, vai arī nodotu akcijas kreditoriem. Ja šis scenārijs neīstenojas, tad, visticamāk, kreditori savas intereses īstenos caur uzņēmuma maksātnespēju.

Jau ziņots, ka līdz valdības noteiktā termiņa - 31.maija - beigām viens no uzņēmuma akcionāriem Lipmans neparakstīja valdības un kreditoru piedāvāto vienošanos, bet Iļja Segals un Sergejs Zaharjins ir atsūtījuši vienošanos ar būtiskiem labojumiem, kas tika nodoti izvērtēšanai juristiem.

Saskaņā ar kreditoru kluba izvirzītajām prasībām visiem trim «Liepājas metalurga» lielākajiem akcionāriem bija jāparaksta vienošanās par turpmāk veicamajām darbībām uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijai, tostarp attiecībā uz akciju pārdošanu, saistību restrukturizāciju, uzņēmuma vadības nomaiņu u.c.

Vienošanās paredzēja visu trīs lielāko akcionāru - Zaharjina, Segala un Lipmana - akciju nodošanu kreditoru grupai par vienu latu, ja līdz noteiktam termiņam netiks veikts naudas ieguldījums desmit miljonu latu apmērā no katra akcionāra puses.

Valdība 23.aprīlī izveidoja darba grupu, kas koordinē «Liepājas metalurga» problēmu risināšanu. Darba grupas galvenie uzdevumi ir no valsts un pašvaldības puses operatīvi koordinēt nepieciešamos pasākumus «Liepājas metalurga» situācijas risināšanai un izstrādāt risinājumus uzņēmējdarbības un nodarbinātības veicināšanai Liepājas pilsētā un reģionā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru