trešdiena, 2013. gada 15. maijs

Valsts kontrole norāda uz nesamērīgi dārgas Apple tehnikas iegādi VARAM vadībaiValsts kontrole secinājusi, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir iegādājusies nesamērīgi dārgus mobilos tālruņus un portatīvos datorus ministrijas vadībai.
Valsts kontroles revīzijas ziņojumā par 2012.gada pārskata sagatavošanas pareizību norādīts, ka ministrija 2011.gada novembrī un decembrī un pagājušajā gadā ir iegādājusies 37 mobilos tālruņus, kuru cena svārstās no deviņiem līdz 204 latiem par tālruni, kā arī 18 mobilos tālruņus «Apple iPhone4S», kur viena tālruņa cena ir no 385 līdz 549 latiem. Iegādāti arī 14 portatīvie datori «Apple MacBook Air», tērējot tam 12 581 latu.

Ministrija norāda, ka iekārtas iegādātas darba tiešo pienākumu nodrošināšanai un galvenās funkcijas ir telefona sarunu nodrošināšana, apmaiņa ar elektroniskā pasta ziņojumiem, tos sinhronizējot ar VARAM pasta servera ziņojumu mapēm, darba kalendāru un kontaktu sarakstu koplietošana un sinhronizācija ar «MS Exchange» integrēto kalendāru un kontaktu sarakstu. Taču revidenti uzsver, ka ministrijas izlietotais valsts budžeta finansējums nav uzskatāms par samērīgu ar iekārtu iegādes mērķi - nodrošināt ministrijas vadības darba tiešo pienākumu veikšanu.

Valsts kontrole šādu apgalvojumu pamato ar to, ka citiem ministrijas darbiniekiem ir iegādāti mobilie tālruņi vērtībā līdz 204 latiem tādu pašu darba pienākumu veikšanai. Savukārt ministrijas skaidrojums par iekārtu iegādi nesniedz pārliecību, ka ministra, ministra biroja un valsts sekretāra vietnieku darba uzdevumu veikšanai nepieciešamas iekārtas ar šādu tehnisko specifikāciju un uzdevumu izpildi nav iespējams nodrošināt ar lētāku iekārtu palīdzību.

Skaidrojot šādas tehnikas iegādi, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) norāda, ka, izvēloties tieši šīs iekārtas, zīmols nav bijis galvenais kritērijs, bet gan iespēja strādāt ātri, operatīvi, vienmēr būt sasniedzamiem, kā arī izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas ārpus ministrijas telpām.

Ministra preses sekretāre Maija Pētermane norādīja, ka, Sprūdža birojam sākot darbu, tika meklētas iespējas nodrošināt darbiniekus ar datoriem un mobilajiem telefoniem, šīm vajadzībām netērējot tūkstošiem latu. Tāpēc tehnika iegādāta, izmantojot LMT piedāvājumu «Mans komplekts». Tas nozīmē, ka, maksājot mēnesī mazāk nekā 30 latus, darbiniekiem uzreiz ir pieejama visa nepieciešamā tehnika darba pienākumu veikšanai

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru