ceturtdiena, 2013. gada 2. maijs

Planšetdatoru tirdzniecība pasaulē pirmajā ceturksnī augusi par 142,4%Planšetdatoru pārdošanas apjoms pasaulē šā gada pirmajā ceturksnī pieaudzis par 142,4%, aizvien vairāk patērētājiem personālo datoru vietā izvēloties mazu ekrānu ierīces, liecina tirgus izpētes kompānijas «International Data Corp.» (IDC) apkopotie dati.
Planšetdatoru tirdzniecības apjoms pasaulē iepriekšējā ceturksnī veidojis 49,2 miljonus vienību, tam pārspējot pērnā gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto pārdošanas apjomu.

IDC norāda, ka pieprasījums pēc planšetdatoriem neuzrāda pazīmes par iespējamu atkāpšanos un ASV informācijas tehnoloģiju giganta «Apple Inc.» tirgū laistais «iPad Mini» tikai veicina šo augšupeju.

Lai arī «Apple» tirgus daļa sarukusi no 58,1% līdz 39,6%, uzņēmums joprojām ir pasaulē lielākais planšetdatoru tirgotājs, pirmajā ceturksnī pārdodot 19,5 miljonus ierīču.

Otrajā vietā ierindojies Dienvidkorejas elektronikas uzņēmums «Samsung Electronics», kas pārdevis 8,8 miljonus planšetdatoru, salīdzinot ar 2,3 miljoniem vienību 2012.gada pirmajā ceturksnī.

Tikmēr trešo vietu ieņem ASUS, pārdodot 2,7 miljonus planšetdatoru. Pirmo reizi piecu lielāko planšetdatoru tirgotāju vidū iekļuvis arī «Microsoft», pateicoties «Surface RT» un «Surface Pro» ierīcēm.

IDC jau aprīlī paziņoja, ka šā gada pirmajā ceturksnī visā pasaulē pārdoti 76,3 miljoni personālo datoru, kas ir par 13,9% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn.

Tādējādi personālo datoru tirdzniecība sarukusi jau ceturto ceturksni pēc kārtas un piedzīvojusi straujāko kritumu kopš 1994.gada, kad IDC sāka šādu datu apkopošanu.

Šis kritums galvenokārt tiek skaidrots ar patērētāju uzmanības pievēršanu jaunākām ierīcēm, piemēram, planšetdatoriem

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru