trešdiena, 2013. gada 15. maijs

Eiropas Komisijas veikto kratīšanu rezultātā varētu krist degvielas cena arī LatvijāAutobraucēji Lielbritānijā desmit gadus varētu būt krietni pārmaksājuši par benzīnu. «Izkratītas» divas no šīs valsts lielākajām kompānijām aizdomās par manipulēšanu ar naftas cenām, raksta telegraph.co.uk. Eiropas Komisija izplatījusi paziņojumu, kurā apstiprina iepriekš nepieteiktas pārbaudes naftas un biodegvielas nozarēs.
Vācot pierādījumus par manipulācijām ar cenām, pārmeklēti kompāniju BP un Shell biroji.

Šie reidi bijuši daļa no izmeklēšanas visā kontinentā, ko veic Eiropas Komisijas konkurences iestādes. Pārmeklēti arī biroji, kas pieder Platts, cenu ziņošanas aģentūrai, un Statoil, Norvēģijas naftas kompānijai. Šai kompānijai gan nav tieša saistība ar Latviju.
Taču saskaņā ar db.lv rīcībā esošo informāciju, ja Eiropas Komisijas pārbaužu rezultātā aizdomas apstiprināsies, tas varētu pazemināt benzīna cenas arī Latvijā.
Kompānijas tiek turētas aizdomās par naftas cenas izkropļošanu jau kopš 2002. gada, kas nozīmē, ka autobraucēji potenciāli krāpti vairāk nekā desmit gadus, raksta britu medijs. Šajā laikā benzīna cenas pieaugušas ievērojami - par vairāk nekā 80 procentiem.
Izmeklētāji, kuri pārmeklējuši BP un Shell Londonas birojus, norādījuši, ka potenciālai manipulēšanai ar cenām varētu būt bijusi «milzīga ietekme», tostarp uz degvielas cenu patērētājiem.
«Eiropas Komisija var apstiprināt, ka 14. maijā Komisijas ierēdņi veica nepieteiktas pārbaudes vairākās kompānijās, kas darbojas un sniedz pakalpojumus jēlnaftas, naftas pārstrādes produktu un biodegvielas nozarēs. Šīs pārbaudes norisinājās divās ES dalībvalstīs,» teikts Komisijas izplatītajā paziņojumā. Tās vārdā pārbaudes veiktas arī vienā Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī.
Eiropas amatpersonas uzskata, ka vairākas kompānijas varētu būt slepeni vienojušās par cenu manipulēšanu, arī biodegvielai. Tas varētu būt noticis, ja naftas kompānijas sniedza nepatiesu informāciju Platts, kas vāc un ziņo par cenām plašākam tirgum.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru