trešdiena, 2013. gada 8. maijs

Dombrovskis: Akcionāriem ir pēdējais laiks glābt «Liepājas metalurgu»Ja akcionāri vēlas glābt «Liepājas metalurgu», viņiem būtu pēdējais laiks nonākt pie vienota viedokļa, uzskata premjers Vadis Dombrovskis (V).
Intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» Dombrovskis norādīja, ka ar katru nedēļu, kamēr turpinās nenoteiktība ap LM, uzņēmuma finansiālā situācija tikai pasliktinās.

«Ja akcionāri nav gatavi nedz ieguldīt, nedz pārdot akcijas, tad uzņēmuma izredzes, diemžēl, nav nekādas spožās,» uzskata Dombrovskis.

Kā ziņots, «Liepājas metalurga» kreditori piedāvājuši uzņēmuma lielākajiem akcionāriem - Sergejam Zaharjinam, Iļjam Segalam un Kirovam Lipmanam - pārdot sev piederošās akcijas uzņēmuma lielākajiem kreditoriem vai to norādītajām personām par vienu latu katram no pārdevējiem.

Saskaņā ar kreditoru kluba piesaistītā konsultanta «Prudentia» pārstāvja Kārļa Krastiņa teikto, «Liepājas metalurga» lielākie akcionāri Zaharjins un Segals esot konceptuāli piekrituši kreditoru kluba piedāvājumam pārdot akcijas. Turpmāk notiks sarunas par iespējamo akciju pārdošanu, kā arī notiks diskusijas ar trešo akcionāru Lipmanu, kurš šo kreditoru piedāvājumu noraidījis.

Kreditoru piedāvājums paredz, ka Zaharjins, Segals un Lipmans savā īpašumā varētu paturēt pa vienai akcijai, kas nodrošinātu to tiesības piedalīties turpmākā «Liepājas metalurga» pamatkapitāla palielināšanā. Izpildot akciju pirkuma līgumu, Zaharjinam un Segalam būtu jānodrošina, ka «Liepājas metalurga» padome pārvēl uzņēmuma valdi uz kreditoru norādītām personām un atkāpjas. Izpildot vēstulē akcionāriem minētos nosacījumus, kreditori apņemtos nodrošināt uzņēmuma darbības atsākšanu, kā arī, lai nodrošinātos pret maksātnespējas situācijas iestāšanos, ierosinātu uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesu.

Savukārt Lipmans norādījis, ka ir gatavs personīgi iesaistīties uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijā, tostarp piesaistot stratēģisko investoru, taču, lai tas notiktu, nepieciešams izpildīt vairākus nosacījumus - Lipmanam jāļauj iepazīties ar auditorkompānijas «Ernst & YoungBaltic» veiktā «Liepājas metalurga» audita atzinumu, kā arī abiem lielākajiem akcionāriem - Zaharjinam un Segalam - jāpārdod visas savas akcijas jaunajam investoram. Tāpat jānomaina uzņēmuma vadība.

«Liepājas metalurga» lielākie kreditori ir AS «Latvenergo», AS «Citadele banka», AS «SEB banka», tērauda tirgotājs «Stemcor» un Valsts kase.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru