ceturtdiena, 2013. gada 11. aprīlis

Valsts kase gatava veikt maksājumu AS «Liepājas metalurgs» vietāŅemot vērā, ka finanšu grūtībās nonākušais uzņēmums «Liepājas metalurgs» aprīlī nespēs veikt kārtējo valsts galvotā kredīta maksājumu, to uzņēmuma vietā veiks Valsts kase.
Valsts kases preses sekretāre Eva Dzelme aģentūrai LETA apstiprināja, ka valsts kase šo maksājumu veiks, jo to paredz līguma nosacījumi. Viņa paskaidroja, ka šo maksājumu sedz ķīla.

Finanšu ministrijā aģentūrai LETA norādīja, ka Valsts kase vēl nav saņēmusi paziņojumu, ka «Liepājas metalurgs» nevarēs norēķināties ar banku. Saskaņā ar galvojuma apkalpošanas līgumu AS «Liepājas metalurgs» ir jāpaziņo par daļēju vai pilnīgu nespēju veikt kārtējo maksājumu ne vēlāk kā 10 kalendārās dienas pirms maksājuma veikšanas dienas. Kārtējam maksājumam ir jābūt 30.aprīlī.

Jau ziņots, ka uzņēmuma «Liepājas metalurgs» valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs šodien paziņoja, ka uzņēmums nespēs veikt kārtējo maksājumu Itālijas bankai «UniCredit S.p.A» 7 780 450 eiro jeb 5 468 130 latu apmērā.

Kredīta maksājums uzņēmumam jāveic divas reizes gadā. Līdz šim visus maksājums «Liepājas metalurgs» ir veicis, taču pašreizējā smagajā finanšu situācijā tas, visdrīzāk, būs jādara Valsts kasei, atzina Terentjevs.

«Liepājas metalurgs» pašlaik strādā pie izmaksu samazināšanas plāna. Plānots par 8-10% samazināt darbinieku skaitu. Štatu samazināšana skars arī administrācijas darbiniekus, ne tikai cehu strādniekus, norādīja Terentjevs.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru