ceturtdiena, 2013. gada 25. aprīlis

Vācijas valdības padomnieks pieļauj drīzu eiro nāviEiro ir «ierobežotas izredzes izdzīvot» un tas varētu izturēt vēl tikai piecus gadus, uzskata Kajs Konrāds (Kai Konrad), viens no Vācijas valdības tuvākajiem padomdevējiem ekonomikas jautājumos, raksta telegraph.co.uk.
Runājot pārsteidzoši vaļsirdīgi, K. Konrāds, zinātniskās padomes, kas konsultē valsts Finanšu ministriju, priekšsēdētājs, sacījis: «Man svarīga ir Eiropa. Nevis eiro. Un es eiro dotu tikai ierobežotas izredzes izdzīvot.»

Vaicāts, vai, pēc viņa domām, vienotā valūta ilgs vēl piecus gadus, ekonomists atbildējis: «Konkrētu periodu ir grūti noteikt, jo tas ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Bet pieci gadi izklausās reāli.»
Šis pesimistiskais valdības padomdevēja spriedums ir pretrunā ar oficiālo Vācijas valdības nostāju, ka eiro jāpastāv Eiropas vienotības labad. K. Konrāds šādu viedokli paudis intervijā laikrakstam Welt am Sonntag, runājot par parādu krīzi Eiropā.
Jāatgādina, ka Vācijas kanclere Angela Merkele vienmēr ir uzstājusi, ka vēlas saglabāt vienoto valūtu un eirozonu tās pašreizējā formā. Uzrunājot Bundestāgu pirms diviem gadiem, viņa sacīja: «Nevienam nevajadzētu pieņemt par pašsaprotamiem vēl 50 miera un labklājības gadus Eiropā... tāpēc es saku: ja eiro kritīs, Eiropa kritīs.»
Vācijas valdības oficiālā pozīcija ir tāda, ka eiro ir būtisks uz eksportu orientētās valsts labklājībai. Tā vietā, lai runātu par potenciālu eiro sabrukumu, Vācijas valdība pieprasa stingrāku, Eiropas mēroga kontroli pār valstu budžetiem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru