pirmdiena, 2013. gada 22. aprīlis

Vācija piespriež naudassodu «Google» par privātuma pārkāpumiemVācijas varasiestādes pirmdien paziņoja, ka piespriedušas naudassodu interneta gigantam «Google», kas, realizējot «Street View» kartes projektu, pretlikumīgi ievācis ievērojamu apjomu privātu datu, tostarp e-pastus, paroles un fotogrāfijas.
Datu aizsardzības birojs Hamburgā norādīja, ka kompānijai piespriedis soda naudu 145 000 eiro (101 906 latu) apmērā par privātuma pārkāpumiem.

Birojs konstatējis, ka laikā, kad speciāli aprīkotas «Google» automašīnas no 2008.gada līdz 2010.gadam «Street View» projekta ietvaros veica pilsētas fotouzņēmumus, tās ievākušas arī datus no neaizsargātiem bezvadu tīkliem.

«Ievāktā informācija ietver ievērojamu apjomu dažādas kvalitātes privātu datu. Piemēram, e-pastus, paroles, fotogrāfijas un čatu sarakstes,» vēsta datu aizsardzības birojs.

«Es uzskatu, ka šis gadījums ir viens no vēsturē lielākajiem zināmajiem datu aizsardzības pārkāpumiem,» uzsvēra biroja vadītājs Johaness Kaspars.

Tāpat birojs licis «Google», kas sadarbojās izmeklēšanā, nekavējoties šos datus izdzēst.

Kaspars pauda sašutumu, ka Vācijas likumdošanas dēļ viņa vadītais birojs nav spējis kompānijai piespriest krietni lielāku naudassodu, piebilstot, ka maksimālais sods par netīšu pārkāpumu ir 150 000 eiro.

«Google» jau iepriekš norādīja, ka pieļāvusi kļūdu, kuras dēļ «Street View» automašīnas ievāca informācijas druskas, kas ir nederīgas un nav tikušas izpētītas.

Kompānija piebilda, ka tā šos datus jau izdzēsusi.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru