piektdiena, 2013. gada 26. aprīlis

Tērauda tirgotājs Stemcor paudis gatavību iesaistīties Liepājas metalurga situācijas risināšanāPremjerministram Valdim Dombrovskim (V) šodien bijusi īsa tikšanās ar tērauda tirdzniecības kompāniju Stemcor, kas ir gatava iesaistīties AS Liepājas metalurgs problēmu risināšanā.
Premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke aģentūrai LETA pastāstīja, ka tikšanās noritējusi kopā ar ekonomikas ministru Danielu Pavļutu un tās laikā premjers uzņēmuma pārstāvi Ralfu Openheimeru, kura ģimenei pieder Stemcor kontrolpakete, iepazīstināja ar situāciju Liepājas metalurgā. Openheimers paudis gatavību iesaistīties uzņēmuma situācijas risināšanā. Apspriesta arī iespēja Stemcor pievienoties Liepājas metalurga kreditoru klubam. M. Panke pastāstīja, ka šis uzņēmums ar Liepājas metalurgu sadarbojas jau 17 gadus.

Stemcor tērauda tirdzniecības apjomi ik gadu sasniedz aptuveni septiņus miljonus tonnu, bet tērauda ražošanas izejmateriālu tirdzniecības apjomi - desmit miljonus tonnu. Uzņēmums nodarbina aptuveni 200 cilvēkus 45 pasaules valstīs. Stemcor apgrozījums 2012.gadā bija pieci miljardi Lielbritānijas mārciņu (4,15 miljardi latu), bet 2011.gadā - aptuveni seši miljardi mārciņu (4,98 miljardi latu). Uzņēmums pērn strādājis ar 20 miljonu mārciņu (16,6 miljonu latu) zaudējumiem, bet 2011.gadā guvis 65 miljonu mārciņu (53,95 miljonu latu) peļņu. Lielākā daļa uzņēmuma akciju pieder Openheimeru ģimenei.
Jau ziņots, ka šodien paredzēta Liepājas metalurga Kreditoru kluba sanāksme, kurā tiks meklēti tālākās darbības nodrošināšanas risinājumi. Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš vakar žurnālistus informēja, ka Liepājas metalurga Kreditoru klubs ir ieinteresēts atrast veidus, kā uzņēmums varētu turpināt darbību, jo tikai tādā gadījumā kreditoriem ir cerības atgūt savus līdzekļus.
Āboliņš šodien telekompānijas LNT raidījumam 900 sekundes pauda, ka AS Liepājas metalurgs neizbēgami būs jāpiesaista stratēģiskais investors, un patlaban ir manāma investoru interese par šo uzņēmumu.
Valsts kase ir saņēmusi Liepājas metalurga vēstuli, kurā ir teikts, ka uzņēmums nespēs samaksāt aizdevuma pamatsummas maksājumu Itālijas bankai. Liepājas metalurgam 30.aprīlī Itālijas bankai jāmaksā 7 780 450 eiro jeb 5 468 130 lati. No šīs summas 6 128 456 eiro (4 307 103 lati) ir pamatsumma, bet 1 651 994 eiro (1 161 028 lati) - aizdevuma procenti.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru