trešdiena, 2013. gada 24. aprīlis

Premjeram šķiet dīvaini, ka LM akcionāri neiesaistās glābšanā, bet atrodami miljonāru sarakstā


Premjers Valdis Dombrovskis (V) uzskata, ka ir dīvaini redzēt grūtībās nonākušā «Liepājas metalurga» (LM) akcionārus miljonāru sarakstā, un tai pašā laikā saņemt no viņiem ziņas, ka viņiem nav līdzekļu, kurus novirzīt uzņēmuma glābšanā.
Dombrovskis sarunā LNT raidījumā «900 sekundes» arīdzan kritizēja uzņēmuma akcionārus, ka viņi, pēc viņiem vien zināmiem kritērijiem, atmaksājuši dažādiem kreditoriem vairākus miljonus latu.

«Rodas sajūta, ka tas viņiem ir svarīgāk nekā izmaksāt algas,» sacīja premjers.

Viņš norādīja, ka LM valdes priekšsēdētājam Valērijam Terentjevam tika jautāts izskaidrot naudas atmaksu kreditoriem, taču viņš to nav varējis, taču norādījis, ka naudas algu izmaksām pietikšot.

Vaicāts, vai valsts iesaistīsies uzņēmuma glābšanā, premjers norādīja, ka grūti palīdzēt, redzot, ka paši akcionāri nav gatavi palīdzēt, vienlaikus aizskaita no uzņēmuma miljonus.

Premjers arīdzan norādīja, ka vienīgais ceļš, kā varētu glābt uzņēmumu, ir piesaistīt potenciālo investoru.

Jau ziņots, ka LM pagājušajā nedēļā veicis miljonu maksājumu vienam no saviem kreditoriem, vēstīja aģentūra LETA.

Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš otrdien norādīja, ka nav skaidri saprotami uzņēmuma vadības kritēriji, pēc kuriem tiek izraudzīti kreditori, kuru saistības tiek dzēstas.

Valsts kase ir saņēmusi «Liepājas metalurga» vēstuli, kurā ir teikts, ka uzņēmums nespēs samaksāt aizdevuma pamatsummas maksājumu Itālijas bankai. Tajā pašā laikā atsevišķu kreditoru saistības tiek dzēstas.

Āboliņš piebilda, ka šī situācija ir pārsteigums. Ir kreditors, pret kuru šī gada laikā uzņēmums saistības ir samazinājis vairāk nekā 25 miljonu latu apmērā. Ar to būtu pietiekami, lai norēķinātos par valsts galvoto kredītu.

Valsts kase ir paudusi savus iebildumus un pieprasījusi skaidrojumus par šo situāciju.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru