ceturtdiena, 2013. gada 25. aprīlis

Pirmo reizi desmit gadu laikā samazinājusies Apple peļņaDatoru un viedtālruņu ražotājs Apple paziņojis par pirmo ceturkšņa peļņas kritumu desmit gadu laikā, vēsta BBC.
Laika posmā no janvāra līdz martam tas strādājis ar tīro peļņu 9,5 miljardu ASV dolāru apmērā, salīdzinot ar 11,6 miljardu ASV dolāru peļņu atbilstošajā laika posmā pagājušajā gadā.

Taču rezultāti bijuši labāki nekā daudzi gaidīja, jo spēcīgie iPhone un iPad pārdošanas apjomi palielinājuši ieņēmumus līdz 43,6 miljardiem ASV dolāru.
Bažas par pieprasījuma pēc tā produktiem samazināšanos augošānas konkurences ietvaros negatīvi ietekmējušas arī Apple akciju cenu. Lai gan Apple joprojām ir dominējošais spēlētājs planšetdatoru un viedtālruņu tirgos, investori ir noraizējušies, ka tā tirgus daļu mazina tādu konkurentu kā Samsung populārārās ierīces. Pastāv arī raizes par to, ka Apple trūkst jaunu produktu piedāvājuma. Analītiķi rosina, ka kompānijai nepieciešams kļūt inovatīvākai un attīstīt jaunus produktus, lai spētu izturēt konkurences cīņā, nevis tik lielā mērā paļauties uz esošo produktu atjaunināšanu.
Kompānija vēstījusi, ka trīs mēnešu laikā visā pasaulē pārdevusi 37,4 miljonus iPhone un 19,5 miljonus iPad.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru