ceturtdiena, 2013. gada 4. aprīlis

No Statoil atlaistie zaudē tiesas procesā pret darba devējuTiesa noraidījusi pērn atlaisto Statoil Ventspils degvielas uzpildes stacijas darbinieku prasību atzīt vienošanās par darba attiecību izbeigšanu par spēkā neesošām, vēsta laikraksts Neatkarīgā.
Lai arī statoilieši cerēja tiesā pierādīt, ka bijušais darba devējs, iespiežot tos negaidīti stūrī, izmantojis darbinieku likuma nezināšanu, tiesa lēmumu pamato ar līdzšinējo praksi un normu, ka likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības, skaidro laikraksts.
Ventspils degvielas uzpildes stacijā darbu pēc Statoil ierosinājuma pametuši teju visi darbinieki, turklāt darbinieki pametuši darbu DUS «pēc pušu vienošanās», kas nozīmē, ka darbiniekiem nepienākas atlaišanas kompensācija, portālam iepriekš apstiprināja bijusī DUS vadītāja Linda Prūse, atzīstot, ka Statoil darbiniekiem arī teikts, ka, neparakstot vienošanos, tiks izdarīts tā, lai darbinieki nevarētu pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu. No darba «par dažādiem iekšējiem pārkāpumiem» atlaisti deviņi Statoil darbinieki. Darbu saglabājis laukuma strādnieks, viens darbinieks, kas bija atvaļinājumā un darbinieks, kas tikko bija beidzis nakts maiņu, stāstīja L. Prūse.
Kā raksta Neatkarīgā, arī tiesas sēdē atlaistie darbinieki stāstījuši, ka Rīgas biroja darbinieki viņiem likuši saprast, ka, uzrakstot paskaidrojumu un parakstot vienošanos par darba attiecību izbeigšanu, pastāv iespēja saglabāt darbu un viņu pārkāpumus vēl izvērtēs, bet, ja vienošanos neparakstīs, draud uzteikums «ar pantu» un bažas par bezdarbnieka pabalstu saņemšanu.
Pabalsts daudziem bijis izšķirošais faktors, lai tajā brīdī izšķirtos par mazāko ļaunumu un parakstītu priekšā nolikto dokumentu, jo lielākajai daļai apgādībā ir mazi bērni.
Ventspils tiesa 2. aprīlī nolasīja lēmumu. Bijušo Statoil darbinieku prasību pret darba devēju neapmierināja. Bijušie darbinieki Neatkarīgajai atklājuši, ka tiesas lēmumu nepārsūdzēs, jo sapratuši, ka cilvēcisku taisnību tādējādi nepanāks.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru