pirmdiena, 2013. gada 22. aprīlis

Metalurga akcijas cena šodien nogāzusies par 86%AS Liepājas metalurgs akcijas cena šodien nokritusi par vairāk nekā 86%, liecina informācija NASDAQ OMX Riga biržā.
Tādējādi patlaban viena kompānijas akcija maksā 0,15 latus, salīdzinot ar 1,08 latiem piektdien.

Kā liecina statistika biržā, pirmdien ar uzņēmuma akcijām veikti astoņi darījumi 255 latu apmērā.
AS Liepājas metalurgs piektdien 19.aprīlī nosūtījusi vēstuli Valsts kasei, kurā informēts par uzņēmuma nespēju veikt valsts galvotā kredīta pamatsummas maksājumu Itālijas bankai UniCredit S.p.A, informē uzņēmuma pārstāve Simona Laiveniece.
Maksājums jāveic 30.aprīlī, un par nespēju to veikt uzņēmumam bija jābrīdina Valsts kase desmit kalendārās dienas iepriekš, tātad līdz sestdienai.
Valsts kases pārvaldnieka vietnieks Jānis Pone iepriekš informēja, ka no akcionāriem tiek sagaidīts aptuveni 25 miljonu latu ieguldījums. Savukārt valsts kopā ar kreditoriem ir gatava pārskatīt jau veikto ieguldījumu pārstrukturizāciju un termiņu atlikšanu. Piemēram, UniCredit S.p.A ir gatava atlikt pamatsummas maksājumu līdz pat diviem gadiem, kas palielinātu uzņēmumam apgrozāmo līdzekļu apjomu, kurus uzņēmums varētu ieguldīt savas darbības nodrošināšanā.
Pone iepriekš atzina, ka aprīļa maksājumu pārstrukturēt vairs nebūs iespējams, tādēļ būs jāmaksā gan procentu maksājumi, gan pamatsumma. Pašlaik arvien vairāk izskatoties, ka no valsts līdzekļiem būs jāapmaksā pamatsumma. Savukārt uzņēmumam jāveic procentu maksājumi.
Liepājas metalurgam aprīlī Itālijas bankai jāmaksā 7 780 450 eiro jeb 5 468 130 lati. No šīs summas 6 128 456 eiro (4 307 103 lati) ir pamatsumma, bet 1 651 994 eiro (1 161 028 lati) - aizdevuma procenti.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru