otrdiena, 2013. gada 23. aprīlis

Liepājas metalurgs atlaidīs darbiniekus un samazinās algas


AS Liepājas metalurgs valde apstiprinājusi pasākumu plānu ražošanas izmaksu optimizācijai par 3,7 miljoniem latu un administrācijas izmaksu optimizācijai par 0,5 miljoniem latu, liecina uzņēmuma paziņojums NASDAQ OMX Riga biržā.
Tāpat ir samazinātas sponsorēšanas izmaksas par 0,5 miljoniem latu.
Aprīlī tiek samazinātas vakantās štata vietas un tiek lauztas darba attiecības ar darbiniekiem uz savstarpējās vienošanās pamata. pamata. Tiek likvidētas 80 štata vietas, ik mēnesi radot ietaupījumu 49,6 tūkstošus latu mēnesī.
Ikmēneša darba algas fonds, ieskaitot darba devēja soc.nodokli, sākot ar aprīli ir samazināts par 113 tūkstošiem latu, kas ir līdzvērtīgi 188 cilvēku vidējai darba algai AS Liepājas metalurgs, ieskaitot darba devēja sociālo nodokli.
Vēl patlaban notiek plānošana un apspriešana par 229 štata vietu samazināšanu.
LM pārstāve Simona Laiveniece skaidroja, ka darbinieku atlaišana un algu samazināšana šobrīd ir procesā, par kuru runāt varēs pēc konkrētu lēmumu pieņemšanas. Viss notiks likuma noteiktajā kārtībā, informējot atbildīgās institūcijas.
Uzņēmuma pārstāvji skaidro, ka apliecinājumi par krīzi metalurģijas nozarē visā pasaulē kļūst zināmi ar katru dienu vairāk. S. Laiveniece uzsver, ka investoru meklē viens no lielākajiem Krievijas kalnrūpniecības un metalurģijas uzņēmumiem Mechel, kura parādi sasniedz 9,1 miljardu dolāru. Valsts atbalsts sekos Ukrainas Kalnrūpniecības un metalurģijas kompleksam MMC. Magņitogorskas dzelzs un tērauda rūpnīcas zaudējumi ir vairāk nekā 94 miljoni dolāru. Krievijas bāzes tērauda ražošanas un kalnrūpniecības giganta Evraz kopējais parāds gada beigās sasniedz vairāk bekā 6 miljardi dolāru.
Ar līdzīgām problēmām sastopas metalurģijas uzņēmumi citur pasaulē, norāda LM. Luksemburgā bāzētā ArcelorMittal S.A paziņojusi, ka tiks slēgtas 7 no 12 ražotnēm Beļģijā, Lježā un, darbu zaudēs 1300 strādnieku. Vācu lielākā tērauda ražošanas firma Thyssen Krupp pērn cieta 4,7 miljardus eiro lielus zaudējumus.
Savukārt Eiropas Komisija sākusi izmeklēšanu par Grieķijas valdības sniegto atbalstu 105 miljonu eiro apmērā Larco General Mining and Metallurgical Company S.A .Summa pārskaitīta gan kā kapitāla palielinājums, gan izmaksāta aizdevuma formā. Nodomu sākt darbaspēka samazinājumu ir izteicis Spānijas tērauda ražotājs Grupo Alfonso Gallardo, bet Essar Steel Agloma (Kanāda) saņem tā mātes uzņēmuma kredīta atbalstu 50 miljonu dolāru apmērā, lai nostiprinātu uzņēmuma likviditātes pozīciju, norāda LM pārstāvji.
Sakarā ar situāciju Eiropas metalurģijas tirgū un apgrozāmo līdzekļu trūkumu no 19. aprīļa AS Liepājas metalurgs pamatražotnes ir apturētas. Darbinieki šajā laikā veic iekārtu apkalpošanas un remontdarbus.
Tāpat 19. aprīlī AS Liepājas metalurgs vērsās pie Valsts kases un Finanšu ministrijas ar lūgumu Liepājas metalurga vietā veikt maksājumu par aizdevumu pamatsummas atmaksu 6,13 miljonu eiro apmērā bankai UniCredit S.p.A. Kā arī uzņēmums pauda apņemšanos veikt visas darbības ar mērķi rast iespēju samaksāt aizdevuma procentu maksājumu par 1,86 miljoniem eiro.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru