ceturtdiena, 2013. gada 11. aprīlis

«Liepājas metalurgā» apturēta ražošanaŠorīt Liepājas domes Attīstības komitejā, deputātiem klāstot par situāciju uzņēmumā «Liepājas metalurgs» (LM), tā valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs atklāja, ka pamataražošana LM ir apturēta līdz 15. aprīlim, vēsta portāls «Rekurzeme.lv».
Terentjevs norādījis, ka nākamnedēļ valde un akcionāri lems par strādnieku atlaišanas plānu.

No šodienas pārtraukta pamatražošana tēraudkausēšanas kompleksā un velmētavā. No kopumā 2300 rūpnīcas darbiniekiem dīkstāvē pašlaik ir 600 velmētavas strādnieki un 400 tēraudkausēšanas ceha darbinieki. «Viņi nav apmaksātā atvaļinājumā, bet dīkstāves laikā viņi saņem apmaksu,» informēja Terentjevs. Vakar visi darbinieki saņēmuši algu pilnā apmērā.

Kā norādīja Terentjevs, dīkstāve «saistīta ar daudzām lietām, tostarp ar apgrozāmo līdzekļu trūkumu».

«Apgrozāmo līdzekļu mums pašlaik ir tik daudz, cik to mums bija pirms modernizācijas. Pirms modernizācijas mēs [gadā] ražojām aptuveni 550 000-600 000 tonnu, bet tagad ražojam gandrīz 900 000 tonnu. Starpība ir gandrīz 30%, bet apgrozāmo līdzekļu apjoms palicis tāds, kāds tas bija pirms modernizācijas. Protams, ka tas ir nepietiekošs,» informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Aprīlī uzņēmums strādās ar ne vairāk kā 30% jaudu, atzina Terentjevs.

Uzņēmuma vadība šodien paplašinātajā Liepājas domes Attīstības komitejas sēdē informēja deputātus, ka pašlaik tiek strādāts pie uzņēmuma ražošanas un administrācijas izmaksu samazināšanas plāna. Nākamnedēļ uzņēmuma valdes sēdē šo plānu paredzēts apstiprināt.

Terentjevs apstiprināja iepriekš izskanējušo informāciju, ka uzņēmums būs spiests par 8-10% samazināt darbinieku skaitu. Katras uzņēmuma struktūrvienības vadītājam jāiesniedz savi priekšlikumi par darbinieku skaita samazināšanu.

Biržu «NASDAQ OMX Riga» uzņēmums informējis, ka 2013.gada 1.ceturksnī tērauda ražošana tika organizēta ar 73% noslodzi un velmējumu ražošana - ar 75% noslodzi.

Uzņēmums arī norādījis, ka medijos minētā shēmošana nevar notikt, jo likums «Par pievienotās vērtības nodokli» paredz, ka, pārdodot preces uz Eiropas Savienības valstīm, pievienotās vērtības nodoklis (PVN) ir 0%. PVN likums nosaka, ka šo pašu normu piemēro arī tajos gadījumos, kad preces tiek pārdotas uz trešajām valstīm.

Saistībā ar krīzi celtniecības nozarē visā Eiropā un tam sekojošo zemo pieprasījumu «Liepājas metalurga» produkcijas cenas ir zem tās pašizmaksas, norādīts informācijā biržai.

Kā ziņots, šodien plkst.9.30 Liepājas domē notika paplašinātā Liepājas domes Attīstības komitejas sēde, kurā piedalījās uzņēmuma «Liepājas metalurgs» vadības pārstāvji - valdes priekšsēdētājs Terentjevs un uzņēmuma galvenā ekonomiste Benita Imbovica, lai deputātiem skaidrotu situāciju uzņēmumā.

Trešdien LM padomes priekšsēdētājs un lielākais akcionārs Sergejs Zaharjins norādīja, ka uzņēmums mēģina «sagrabināt» naudu, lai 10.aprīlī strādniekiem varētu izmaksāt algu.

Sarunā ar laikrakstu «Dienas Bizness» Zaharjins sacījis, ka situācija rūpnīcā ar katru dienu kļūst arvien smagāka. Viņš stāsta, ka tik dziļas krīzes visā tērauda ražošanas nozarē, nerunājot par metalurģiju, nav bijis, turklāt situācija varētu uzlaboties vien gada beigās.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru