piektdiena, 2013. gada 26. aprīlis

Cik latu mēnesī nepieciešams, lai izdzīvotu Latvijā?Minimālā summa izdzīvošanai mēnesī, pēc Latvijas iedzīvotāju domām, ir vidēji 341 lats, ceturtdien, iepazīstinot ar pētījumu par to, vai un kā Latvijas iedzīvotāji veido uzkrājumus, ieguldījumus un noguldījumus, žurnālistiem pastāstīja pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.
«Pētījuma ietvaros respondentiem tika uzdots jautājums, kāda ir minimālā summa, ar kuru varētu izdzīvot mēnesi, un dati liecina, ka vidējā summa, lai izdzīvotu Latvijā, ir 341 lats,» sacīja Kaktiņš.

Viņš norādīja, ka 19% respondentu ir atzinuši, ka minimālā summa, ar kuru varētu izdzīvot vienu mēnesi, ir 400 latu un vairāk, 18% varētu ar izdzīvot ar 301‒400 latiem, 33% ‒ ar 201‒300 latiem, 23% ‒ ar 101‒200 latiem un 6% pietiktu ar summu līdz 100 latiem.

«Lielākā daļa jeb 62% respondentu ir minējuši, ka viņi mēnesi var izdzīvot ar līdzekļiem līdz 300 latiem,» teica Kaktiņš un piebilda, ka vidējā summa gan ir lielāka, jo no 19% aptaujas dalībnieku, kas minējuši, ka izdzīvošanai būtu nepieciešami 400 latu un vairāk, daudzi nosaukuši daudz lielāku summu nekā 400 latu.

Savukārt uz jautājumu, ko viņi darītu, ja būtu pieejami brīvi līdzekļi 1000 latu apmērā, lielākā daļa respondentu norādījuši, ka līdzekļus gan tērētu, gan uzkrātu. «To, ka visu naudu tikai uzkrātu, ir norādījuši 9% respondentu, bet 14% sacīja, ka šo naudu tikai tērētu,» pavēstīja Kaktiņš.

Vienlaikus viņš arī atzina, ka aptaujā 55% respondentu norādījuši, ka brīvos līdzekļus vislabprātāk tērētu ceļojumiem un atpūtai, 28% noguldītu kādā no bankām, 22% glabātu skaidrā naudā, 21% tērētu izglītībai, bet 16% naudu tērētu automašīnas iegādei vai līzinga pirmajai iemaksai.

Latvijā minimālā alga ir 200 latu.

Aptauja par to, vai un kā Latvijas iedzīvotāji veido uzkrājumus, ieguldījumus un noguldījumus, veikta, «Nordea Bank Finland» («Nordea») Latvijas filiālei sadarbojoties ar SKDS. Aptaujā, kas veikta aprīļa sākumā, aptaujāti 1005 respondenti.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru