otrdiena, 2013. gada 16. aprīlis

Aptur apdrošinātāja «Balva» darbībuFinanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēmusi izmantot vienu no likumā paredzētajiem pasākumiem apdrošināto personu interešu aizsardzībai, ar 2013.gada 16.aprīli uz laiku apturot visu apdrošināšanas akciju sabiedrības (AAS) «Balva» izsniegto licenču darbību līdz trūkumu novēršanai.
FKTK pārstāve Laima Auza informē - tas nozīmē, ka AAS «Balva» turpina pildīt visus noslēgtos līgumus ar esošajiem klientiem, taču tai ir aizliegts noslēgt jaunus apdrošināšanas līgumus.

Komisijā skaidro, ka darbības apturēšana paredz aizliegumu AAS «Balva» slēgt jaunus apdrošināšanas līgumus, palielināt apdrošināšanas summas un pagarināt apdrošināšanas līgumus. Šāds lēmums pieņemts, jo AAS «Balva» konstatēti vairāki likumā noteikto prasību pārkāpumi.

Tiklīdz kompānija būs novērsusi identificētos trūkumus, tā FKTK par to pārliecināsies un lems par uzlikto ierobežojumu atcelšanu. Minētie procesi notiks ciešā FKTK uzraudzībā. Likumā noteikts, ka apdrošināšanas sabiedrībai identificētie trūkumi jānovērš sešu mēnešu laikā.

Līdz šim AAS «Balva» piedāvājusi OCTA, KASKO, īpašumu, veselības un ceļojumu apdrošināšanu.

Esošos AAS «Balva» klientus licences darbības apturēšana neietekmēs - līdz šim noslēgtie apdrošināšanas līgumi turpina savu darbību bez jebkādām izmaiņām un sabiedrībai jānodrošina visu saistību izpilde pret klientiem. AAS «Balva» nedrīkst slēgt jaunus apdrošināšanas līgumus, palielināt apdrošināšanas summas un pagarināt apdrošināšanas līgumus. FKTK sekos līdzi, lai AAS «Balva» klientu intereses tiktu ievērotas un aizsargātas.

Piemēram, ja klientam ir AAS «Balva» OCTA polise - tā turpina darboties, un apdrošināšanas sabiedrībai jāpilda visas uzņemtās saistības, informē Auza.

«Balva» savā majaslapā publicējusi paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK padomes lēmums tika pieņemts, balstoties uz konstatētiem trūkumiem AAS «Balva» apdrošināšanas darbībā Lielbritānijā, pie kuru novēršanas AAS «Balva» pašlaik strādā.

Uzņēmums norāda, ka Darbības apturēšana paredz aizliegumu «Balva» slēgt jaunus apdrošināšanas līgumus, palielināt apdrošināšanas summas un pagarināt apdrošināšanas līgumus.

«Vēlamies uzsvērt, ka esošos «Balva» klientus licences darbības apturēšana neietekmēs – visi līdz šim noslēgtie apdrošināšanas līgumi turpina savu darbību bez jebkādām izmaiņām, un uzņēmums nodrošina visu saistību izpildi pret klientiem,» teikts paziņojumā.

AAS «Balva» dara visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk novērstu konstatētos trūkumus un atsāktu savu darbību.

SAISTĪTIE RAKSTI1 komentārs: