ceturtdiena, 2013. gada 14. marts

Vilks bažījas, ka pēc eiro ieviešanas var pieaugt cenas pakalpojumiemFinanšu ministrs Andris Vilks bažījas, ka pēc eiro ieviešanas Latvijā var nepamatoti pieaugt cenas pakalpojumiem, piemēram, kosmētikas salonos un frizētavās.
Vilks intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» pauda pārliecību, ka cenas lielajos tirdzniecības centros līdz ar eiro ieviešanu nepieaugs.

«Man nerada bažas cenas lielajos tirdzniecības tīklos. Man drīzāk rada bažas tādi uzņēmumi kā frizētavas, kosmētikas saloni, visādu veidu darbnīcas. Tas jau ir zināms pēc pieredzes, ka šādi uzņēmumi visvairāk izmanto dažādas izmaiņas, lai attaisnotu cenu pieaugumu. Mani baida pakalpojumu sniedzēji,» teica Vilks.

Viņš atzina, ka pats ir personīgi saskaries ar šādu nepamatotu cenu celšanu. «Es personīgi esmu ar to saskāries. Un ko es darīju? Es vienkārši uz šīm vietām vairs negāju. Ja cilvēkam ir izvēle, tad to var izdarīt. Grūtāk tas gan ir laukos, kur šī izvēle ir ļoti ierobežota. Cenas līdz ar eiro ieviešanu nav jāceļ par vairākiem latiem. No kā tad pēkšņi lai būtu šāds cenu pieaugums? Es šaubos, vai mēs redzēsim šādus brīnumus veikalos. Es domāju, ka ne. Nedomāju, ka veikalniekiem vai degvielas tirgotājiem vajag kaut kādu savas reputācijas graušanu. Bet par mazajiem pakalpojumu sniedzējiem es neesmu tik drošs,» pastāstīja finanšu ministrs un uzsvēra, ka daudz kas būs atkarīgs no tā, kā uz cenu paaugstināšanu reaģēs sabiedrība.

«Te bija arī vienas Igaunijas pašvaldības vadītājs, kas sūdzējās tieši par frizētavām. Nu kāds pamats ir celt cenas par 50%? Kas tik kardināls šīs vienas dienas laikā, ieviešot eiro, pēkšņi ir mainījies? Labi – var kaut kas mainīties par 10%, bet ne jau par 30% vai 50%. Šis ir segments, par ko ir bažas. Uzņēmējiem gan ir jāsaprot – tā viņš mēģina slaukt savus apkārtējos. Cilvēks apdomās un mēģinās iet kaut kur citur,» sacīja Vilks.

Viņš gan norādīja, ka cenas var pieaugt arī neatkarīgi no eiro ieviešanas. «Ir ļoti svarīgi skatīties uz piemēriem. Igaunijā mēs redzam, ka ekonomika pēc eiro ieviešanas attīstās pozitīvi un sākas izmaiņas arī darba samaksā. Ja ekonomika turpina attīstīties, tad tīri loģiski, ka arī mums pieaugs ienākumi. To mēs redzam kaut vai no mazumtirdzniecības un citiem rādītājiem. Ir jāņem vērā arī šis aspekts. Un ir arī jāspēj paskaidrot, ka cenu kāpums ne vienmēr var būt saistīts ar eiro ieviešanu, bet arī ar pavisam citiem aspektiem. Es arī ceru, ka no janvāra nebūs nekādu negatīvu izmaiņu tarifos. Tomēr, kas notiks ar gāzes cenām, ej nu sazini,» klāstīja Vilks.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru