trešdiena, 2013. gada 27. marts

Sesks biedē ar līdzīgu krīzi kā 2008.gadā


Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks brīdina: ja netiks glābts uzņēmums «Liepājas metalurgs», Latviju var piemeklēt līdzīga krīze, kāda bija 2008.gadā.
Sesks otrdienas vakarā Latvijas Televīzijas raidījumā «Panorāma» uzsvēra, ka Liepājā uzņēmums nodarbina aptuveni 2500 cilvēkus, bet kopumā uzņēmuma darbība nodrošina darbu 15 000 cilvēku.

«Jūs stādāties priekšā – ja valdība nepieņems nekādu risinājumu, nekādu pretimnākšanu, tad nogrimstot šādam uzņēmumam, [valsts zaudē] aptuveni 1,5% no iekšzemes kopprodukta. Tā būs krīze, kāda bija 2008.gadā,» satraukti stāstīja Sesks.

Sarunā Sesks gan vairakkārt izvairījās atbildēt par akcionāru atbildību, kas laikā, kamēr uzņēmums grima arvien dziļākās problēmās, tie nesamazināja sev labumus un saņēma ļoti lielu atalgojumu.

Liepājas mērs gan uzskata, ka ne visi jautājumi ir risināmi tikai akcionāriem, tādēļ ir vajadzīga arī valdības iesaistīšanās, taču pēc valdības sēdes Seskam radies priekšstats, ka valdībai nav nekāda plāna, lai palīdzētu grūtībās nonākušajam «Liepājas metalurgam».

Sesks ir pārliecināts, ka valdībai «Liepājas metalurgam» būtu jānāk talkā.


SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru