otrdiena, 2013. gada 26. marts

Rungainis: Latvijā rūpnīcas ir viegli aiztaisīt, grūti ir piesaistīt naudu un tās atvērtLatvijas un Baltijas valstu reģiona ietvaros viegli ir rūpnīcu aiztaisīt – grūti ir piesaistīt investīcijas un rūpnīcu atvērt. Es domāju, ka ir jāskatās un jāmēģina atrast risinājums, iespējas, ņemot vērā to, ka valsts jau ir devusi garantijas un dažādas ar valsti saistītas institūcijas arī ir iesaistītas,» saka investīciju baņķieris Ģirts Rungainis.

Viņš Latvijas Televīzijas raidījumā 900 sekundes norādīja - ja Liepājas metalurga gadījumā netiek konstatētas kādas akcionāru ļaunprātības un uzņēmuma īpašnieki pieļauj iespēju valstij palielināt līdzdalību uzņēmumā, tad  šai «lietai ir nopietni jāpieiet».
Rungainis uzsvēra, ka Liepājas metalurgam ir būtiska līdzdalība Latvijas eksporta/importa bilancē, darba tirgū un zināmā mērā arī valsts attīstībā, jo ir zināms, ka metāllūžņi Latvijā ir un būs, turklāt tie tiek saražoti katru dienu. «Rūpnīcas, kas nodarbojas ar metāllūžņu pārstrādi, caurmērā ir konkurētspējīgākas, turklāt tehnoloģiju ziņā Liepājas metalurgs šobrīd, pēc modernizācijas, varētu teikt, ir mūsdienīgākais uzņēmums Eiropā un, iespējams, viens no mūsdienīgākajiem pasaulē,» saka Rungainis.

«Protams, mēroga ekonomika ir relatīvi neliela, kas atkal padara konkurenci salīdzinoši grūtāku. Vēsturiski arī gāzes cenas bija nekonkurētspējīgas, un rūpnīca varbūt pārāk vēlu sāka pāriet uz elektroenerģiju, jaunajām tehnoloģijām, kas daļēji ir arī iemesls šīsdienas problēmām,» uzņēmumu raksturo Rungainis.
Investīciju baņbķieris, runājot par iespējamām ļaunprātībām uzņēmumā Liepājas metalurgs, norādīja, ka tas patlban neesot skaidrs, taču, pēc viņa domām, ja uzņēmumā būtu kādas sistēmiskas ļaunprātības, tad Liepājas metalurgs līdz šim nebūtu varējis eksistēt un attīstīties.
Jau ziņots, ka a/s Liepājas metalurgs nonācis finanšu grūtībās. Desmitos miljonu latu lēšamais glābšanas plāns pieļauj jaunas valsts garantijas un sola zaudējumus kreditoriem. Jautājums par iespējamo valsts atbalstu uzņēmumam šodien tiks skatīts valdības sēdē aiz slēgtām durvīm.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru