pirmdiena, 2013. gada 11. marts

Repši aicina «neiet cīņā»Einaram Repšem atgriezties politikā būs ļoti grūti, jo vēlētāji parasti dod priekšroku politiskam spēkam, kas nāk ar jaunām idejām, «Rietumu Radio» sacīja politiķis Jānis Lagzdiņš, norādot, ka viņš neredz neko atšķirīgu, ko Repše varētu piedāvāt no tā, ko pašlaik piedāvā partija «Vienotība».
«Panākumus parasti var gūt tikai tad, ja politikā iet no varu kritizējošām pozīcijām un ir ļoti kritiski pret pastāvošo varu. Nevaru iedomāties, kā Einars Repše varētu kritizēt Valdi Dombrovski, ar kuru viņam saskan viedokļi ļoti daudzos svarīgos valstiskos jautājumos,» sacīja Lagzdiņš, prognozējot, ka trešo reizi atgriezties politikā Repšem būs ļoti grūti.

Tā, viņaprāt, esot kārtējā Repšes spontānā ideja, kurai viņš pieķēries, un no domubiedru puses viņš tiek virzīts kā karognesējs. Repše kā loģiski domājošs cilvēks, kā uzskata Lagzdiņš, spēs izskaitļot, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks nākamajās Saeimas vēlēšanās «nespēs savākt pienācīgu komandu un pārvarēt piecu procentu barjeru».

«Aicinu viņu neiet cīņā, kurai nebūs rezultāta - ne valstiska, ne arī personiski politiska rezultāta. Ieteiktu Einaram Repšem nostāties blakus Valdim Dombrovskim, Andrim Vilkam un veidot vienu spēcīgu trijjūgu,» uzskata politiķis, piebilstot, ka «Vienotības» līderiem būtu jāpadomā par sava partijas biedra Repšes talantu un spēju izmantošanu.

Vērtējot Repši kā politiķi, Lagzdiņš sacīja: «Repše jau no Tautas frontes laikiem ir tāds kā Donkihots, kurš dažkārt cīnās ar iedomātām vējdzirnavām un iedomātām problēmām. Viņš ir talantīgs politiķis, mazliet savādnieks politikā ar īpatnēju redzējumu un īpatnējiem uzstādījumiem.» Lagzdiņš arī piebilda, ka Repše ir ļoti eiropeisks politiķis un liels Latvijas patriots.

Kā ziņots, gadu pēc biedrības «Latvijas attīstībai» izveidošanas tās viens no dibinātājiem Einars Repše (V) paziņojis par savu gatavību atgriezties politiskajā dzīvē - šā gada otrajā pusē varētu tapt jauna partija, vakar ziņoja LTV1 raidījums «De facto».

Tādēļ kādreizējās partijas «Jaunais laiks» viens no dibinātājiem kļūs par savu līdzgaitnieku sāncensi 2014.gada 4.oktobrī plānotajās 12.Saeimas vēlēšanās.

Kopā ar Repši biedrībā darbojas Rīgas domes deputāts Edgars Jaunups (V), Nebanku kreditētāju asociācijas vadītāja Baiba Fromane (V), kā arī bijušie «Vienotības» atbalstītāji - miljonāri Valērijs Belokoņs, Donāts Vaitaitis un Olafs Berķis.

Pagaidām ne Repše, ne Jaunups no partijas «Vienotība» neplāno izstāties, taču arī aktīvu darbību jau labu laiku viņi partijā ir pārtraukuši.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru