otrdiena, 2013. gada 12. marts

Pētījums: Latvijā šobrīd dzīvo 65 multimiljonāriLatvijā šobrīd dzīvo 65 multimiljonāri, kuru īpašumu kopējā vērtība ir astoņi miljardi ASV dolāru, tā apgalvo pētījums par pasaules superturīgajiem cilvēkiem («World Ultra Wealth Report-2012-2013»).
Līdz ar to Latvija saskaņā ar šo pētījumu ierindojas 36.vietā Eiropā multimiljonāru skaita ziņā.

Par multimiljonāriem tiek uzskatīti cilvēki, kuru īpašumā ir vairāk nekā 30 miljoni ASV dolāru.

Nedaudz vairāk multimiljonāru ir Lietuvā - kopumā 80. Viņu turība ir deviņi miljardi ASV dolāru, un Lietuva ierindojas 31.vietā Eiropā. Savukārt Igaunija ar 40 multimiljonāriem atpaliek no abām kaimiņvalstīm, ierindojoties 41.vietā Eiropā. 40 Igaunijas multimiljonāru turība ir četri miljardi dolāru.

Kopumā Eiropā pašlaik dzīvo 53 441 multimiljonāri, kuriem kopumā pieder septiņi triljoni ASV dolāru.

Vienlaikus pētījumā atzīmēts, ka turīgo iedzīvotāju skaits Eiropā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, samazinājies par 1,9%. Visstraujāk bagātnieku skaits sarucis Spānijā, Francijā un Itālijā.Savukārt bagātnieku skaits pieaudzis tādās valstīs kā Luksemburga Dānija.

Pirmajā vietā superturīgo cilvēku skaita ziņā pētījumā ierindojusies Vācija ar 15 770 multimiljonāriem, otrajā vietā ir Lielbritānija, kur šobrīd dzīvo 10 515 multimiljonāri, bet rešajā vietā - Šveice ar 5595 multimiljonāriem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru