ceturtdiena, 2013. gada 28. marts

«Pēc lielākā uzbrukuma vēsturē» palēninājies globālais internetsLielākais kiberuzbrukums vēsturē, kā to raksturo drošības eksperti, palēninājis vispasaules internetu, ziņo BBC.

Uzbrukuma pamatā ir strīds starp surogātpasta apkarošanas grupu un hostinga uzņēmumu.

Tam ir ietekme uz plaši izmantotiem pakalpojumiem, piemēram, Netflix, un eksperti raizējas, ka skarti varētu tikt arī banku un epasta pakalpojumi.

Spamhaus, grupa, kas bāzēta gan Londonā, gan Ženēvā, ir bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir palīdzēt epasta pakalpojumu sniedzējiem izfiltrēt surogātpastu un citu nevēlamu saturu.

Lai to izdarītu, grupa uztur vairākas bloklistes - datubāzi ar serveriem, kas tiek izmantoti ļaunprātīgos nolūkos.

Nesen SpamHaus bloķējusi Cyberbunker, holandiešu hostinga uzņēmuma, serverus.

Svens Olafs Kamphuis, kurš apgalvo, ka ir Cyberbunker runasvīrs, paziņojis, ka Spamhaus ļaunprātīgi izmantojusi savu stāvokli un tā nedrīkst izlemt, kas nonāks un kas nenonāks internetā.

SpamHaus apgalvo, ka Cyberbunker sadarbībā ar noziedzīgām bandām no Austrumeiropas un Krievijas ir atbildīga par uzbrukumu. Stīvs Linfords, Spamhaus vadītājs, BBC stāstījis, ka uzbrukuma mērogi ir līdz šim nepieredzēti. Viņš pastāstījis, ka uzbrukumus izmeklējot piecu valstu kiberpolicijas spēki, taču sīkāku informāciju nedrīkst sniegt piesardzības nolūkos.

Uzbrucēji izmantojot taktiku, kas pazīstama kā Distributed Denial of Service (DDoS), un spēcīgais uzbrukums ietekmējot interneta pakalpojumus visā pasaulē.

SpamHaus ar uzbrukumu tiekot galā, jo tai ir infrastruktūra vairākās valstīs. Grupu atbalsta daudzas pasaulē lielākās interneta kompānijas, kas paļaujas uz to nevēlama materiāla filtrēšanā. Tā, piemēram, talkā nākusi arī Google.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru