piektdiena, 2013. gada 8. marts

Nokia nāksies maksāt Microsoft aptuveni 500 miljonus eiro


Kādu laiku atpakaļ Nokia izveidoja gluži vai savienību ar Microsoft, lai efektīvāk atkarotu viedtālruņu tirgus daļu no tādiem grandiem kā Samsung un Apple, bet operētājsistēmu lauciņā- Android un iOS. Sadarbības rezultātā Nokia nāksies šķirties no pus miljarda eiro.

Kā daļa no vienošanās, Nokia ir apsolīja segt licenzēšanas nodevas par katru realizēto tālruni. Rezultātā Somijas uzņēmumam nāksies maksāt Microsoft  500 miljonus eiro.

Savukārt Windows Phone izstrādātāji atbalsta telefonu ražotāju ar miljardu ASV dolāru gadā. Tā ir summa, kas nepieciešama, lai Nokia varētu pielāgot tālruņus Windows ražotajai sistēmai.
Tiesa gan, vienošanās sākumā tika minēts, ka uzņēmumu abpusējie ieguldījumi atšķirsies tikai nedaudz. Taču redzot patiesos skaitļus nākas secināt, ka Microsoft Somijas uzņēmumā iegulda par aptuveni trešdaļu vairāk.

Nokia saglabā savus ilgtermiņa mērķus sasniegt 10 procentus no kopējā tālruņu tirgus. Tāpat uzņēmuma plānos ietilpst noieta audzēšana, lai tā kāpums būtu lielāks par tirgus kopējo pieaugumu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru