piektdiena, 2013. gada 8. marts

Microsoft soda ar 561 miljonu eiroEiropas Savienība (ES) tehnoloģiju kompānijai Microsoft par pretkorupcijas likumdošanas pārkāpumiem piespriedusi 561 miljonu eiro lielu soda naudu. Iepriekš tika prognozēts, ka Microsoft varētu tikt sodīta pat ar vairākos miljardos mērāmu soda naudu.
[Papildināts viss teksts]
ES norāda, ka Microsoft 2009. gadā apņēmās nodrošināt, ka tās klientiem ir iespējams izvēlēties interneta pārlūkprogrammu. Savienības izmeklēšanas laikā secināts, ka Microsoft šo apņemšanos neesot pildījusi un interneta pārlūkprogrammas izvēles iespējas nebija pieejamas laika posmā starp 2011. gada maiju un 2012. gada decembri izplatītajā programmatūrā, tādējādi aptuveni 15 miljoniem lietotāju nebija iespējas izvēlēties.
«Nespēja pildīt savas juridiskās apņemšanās ir ļoti nozīmīgs pārkāpums, kas attiecīgi jāsoda,» sacīja ES konkurences komisārs Hoakins Almunija.
Iepriekš izskanēja, ka Microsoft varētu saņemt soda naudu 10% apmērā no tās 2012. gada apgrozījuma. Šī summa varētu sasniegt 7,4 miljardus ASV dolāru. Tomēr tiek prognozēts, ka ES regulatori galarezultātā tik lielu soda naudu nepiespriedīs.
ES uzsver, ka Microsoft laika posmā starp 2011. gada februāri un 2012. gada jūliju nesniedza saviem klientiem iespēju izvēlēties interneta pārlūku, pretēji dotajam solījumam. Tikmēr Microsoft to skaidro ar tehnoloģiskas dabas problēmām un uzsver, ka kopš tā laika ir uzlabojusi iekšējo kontroli, lai nepieļautu šādu notikumu atkārtošanos.
Iepriekš Eiropas Komisija piesprieda Microsoft soda naudu 1,6 miljardu eiro apmērā par to, ka kompānija laicīgi nesniedza izcenojuma datus saviem konkurentiem.
Paralēli EK nodarbināta arī ar Google pretmonopola likumdošanas pārkāpumiem. Google tiek apsūdzēta negodprātīgā dominējošā stāvokļa interneta meklēšanā un tiešsaistes reklāmā izmantošanā. Tiek prognozēts, ka Google un EK šajos jautājumos spēs noslēgt izlīguma vienošanos.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru