trešdiena, 2013. gada 20. marts

Martā rīdziniekiem siltuma rēķini pieaugs par 17-20%Gaisa temperatūras pazemināšanās rezultātā siltuma rēķini martā varētu būt vidēji līdz pat 17-20% lielāki, nekā februārī. Taču tie nesasniegs janvāra un decembra rēķinu apjomus.
Uzņēmums gan norāda, ka šie ir tikai provizoriski dati, jo rēķini par siltumu var būt gan mazāki, ja gaisa temperatūra paaugstināsies, vai arī pieaugt, ja laiks paliks aukstāks.

Siltumenerģijas patēriņu un rēķinus tiešā veidā ietekmē āra gaisa temperatūra.
Šī gada marts Rīgā un Latvijā ir neierasti auksts. Prognozētā vidējā āra gaisa temperatūra Rīgā martā varētu būt pat -3,4 grādi.

Rīdziniekiem martā siltuma cena palika nemainīga - februāra siltuma cenas līmenī, tas ir 42,81 lats par megavatstundiu (bez PVN), pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 210 latiem par 1000 normālkubikmetriem.

RS skaidro, ka siltumenerģijas patēriņu tiešā veidā ietekmē āra gaisa temperatūra, tai pazeminoties par vienu grādu, patēriņš vidēji pieaug par 5-6%, attiecīgi arī rēķini.

Siltuma cena par 1 megavatstundu visiem patērētājiem Rīgā ir vienāda, bet maksa par viena kvadrātmetra dzīvokļa apkuri var ievērojami atšķirties, ko ietekmē katras mājas siltuma patēriņš.

Siltumenerģijas patēriņu ietekmē ēkas tehniskais stāvoklis un iedzīvotāju paradumi – jumta, bēniņu, pagrabtelpu siltinājums, logu un durvju stāvoklis, kāpņu telpu un tamburu aizvēršana, atkritumu vada aizvēršana, kā arī izvēlētā iekštelpu gaisa un karstā ūdens temperatūra ēkā, norāda uzņēmums.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru