ceturtdiena, 2013. gada 28. marts

Maijā sāks vērienīgus naftas meklējumus jūrā pie LatvijasArābu un poļu investoriem piederošajai kompānijai "Balin Energy" ir vērienīgi plāni – tā jau maija vidū sāks naftas meklējumus Baltijas jūrā iepretim Kurzemes piekrastei Latvijas ekonomiskajā zonā.

Maija vidū sāktie kontrolurbumi ilgšot 30-40 dienas un veiksmes iespēja katrā urbuma mēģinājumā uziet naftu esot ap 23%. Ja nafta kādā no urbumiem tiks uzieta, tad sākšoties "veiksmīgā urbuma" padziļināta izpēte aptuveni  nedēļas garumā un tad vēlāk sāktos naftas ieguve.

Jau līdz šim šajā naftas ieguves projektā ieguldīti 33,7 miljoni ASV dolāru (18,2 miljoni latu) un gaidāmajos naftas meklējumos plānots ieguldīt vēl vismaz 15 miljonus ASV dolāru (8,1 miljonu latu), skaidroja uzņēmuma pārstāvis.
Vakarcs arī minēja, ja nafta atradīšoties, tad ieguvēja būšot visa Latvija, jo naftas atradne pieprasītu papildus darbaspēku arī Latvijā uz sauszemes, piemēram, loģistikā.

Papildus uzņēmums pašreiz esot sagādājis prakses  iespēju pieciem latviešiem, kuri nosūtīti prakses apmācībai uz naftas ieguvēm Kuveitā un Ēģiptē. Ja Latvijas piekrastē tiks uzieta nafta, viņi varētu tikt pieaicināti darbā.

Plānots, ka atradnē kopumā varētu strādāt līdz pat 110 cilvēkiem, pārsvarā briti. Savukārt iegūtās naftas transports un loģistika būšot atkarīga no tās apjoma, tomēr Vakarts pieļāva, ka to varētu pārvadāt ar tankkuģiem un izmantot tuvējās Ventspils un Liepājas ostas.

Uzņēmuma Valdes priekšsēdētājs Gazi Alkatans gan atturējās nosaukt iespējamo naftas daudzumu, ar kura ieguvi rēķinās "Balin Energy", jo tā esot uzņēmuma komercinformācija, kā arī pagaidām aplēses esot vēl ļoti spekulatīvas, apjomu varētu prognozēt tuvāko divu mēnešu laikā.

Jau ziņots, ka "Balin Energy" ieguvis un izvērtējis licenču teritoriju seismiskos datus un Latvijas Hidroekoloģijas institūta izstrādāto detalizēto vides pētījumu, un pirmo izpētes urbumu Latvijas ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā plāno 104 kilometru attālumā no Latvijas Rietumu krasta.
Urbēji būs uzņēmuma "Diamond Offshore Drilling, Inc." meitas uzņēmums, kas izmantos pusiegremdētu peldošo urbšanas platformu "Ocean Nomad".

"Diamond Offshore Drilling, Inc." ir vadošs uzņēmums urbumu veikšanā atklātā jūrā, kura rīcībā ir piemērotas jūrā veicamo urbumu platformas, kā arī plaša pieredze urbumu veikšanā, gādājot par drošību un vides aizsardzību. Urbums paredzēts vietā, kur jūras dziļums ir 132 metri, bet pats urbums sasniegs 1500 metru dziļumu zem jūras līmeņa.

2005.gadā Latvijā reģistrētās SIA "Balin Energy" 50% īpašnieki ir "Kuwait Energy Company Netherlands Cooperatief U.A." un "Orlen International Exploration and Production Company B.V." kas ir Polijas lielākās naftas kompānijas "PNK Orlen" meitas uzņēmums.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Kuveitas valstspiederīgais Sauls III Harijs Edvards, bet valdē darbojas Polijas pilsonis Veslavs Prugars.

Kompānija atgādina, ka izpētes plānu pamatā ir 2008. un 2009. gadā izsniegtās licences ģeoloģisko veidojumu izpētei.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru