ceturtdiena, 2013. gada 7. marts

Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju vadīs EgleRīgā šodien nodibināta Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija, un par tās padomes priekšsēdētāju apstiprināts munīcijas ražošanas uzņēmuma «DDupleks» valdes loceklis Agris Dundurs, bet par federācijas valdes priekšsēdētāju - bijusī valsts prezidenta padomniece Elīna Egle.
Par padomes priekšsēdētāja vietnieku apstiprināts uzņēmuma «Komerccentrs Dati Grupa» pārstāvis Aldis Gulbis. Vēl padomē iecelti pārstāvji no uzņēmumiem «Latvijas Dzelzceļš», «Lattelecom», Rīgas Tehniskās universitātes, uzņēmumiem «Datakom», «Latvijas Mobilais telefons», «Felix» un «Valpro». «Latvijas Dzelzceļu» pārstāv atvaļinātais brigādes ģenerālis Gundars Ābols.

Federācijas dibinātāji uzskata, ka Latvijas industrijai jāpalielina piegādāto produktu un pakalpojumu apjoms drošības un aizsardzības vajadzībām Latvijā, Eiropas Savienībā (ES), NATO, kā arī ANO. Federācija nodrošinās pieredzes un kontaktu apmaiņu starp Latvijas, ES un starptautiskiem uzņēmumiem, starptautiskām organizācijām.

Federācijas dibinātāji uzskata, ka mērķtiecīga un koordinēta industriju darbība sniegs iespēju attīstīties biznesam un pētniecībai Latvijā, radīt jaunas darba vietas. Tāpat federācija būs vienots un stabils partneris sarunās ar valsts iestādēm un starptautiskajām organizācijām, sniegs objektīvu un atklātu industrijas viedokli rīcībpolitikas izstrādes un ieviešanas procesam, izskaužot interešu konflikta un korupcijas riskus.

Federācijas biedriem tiks nodrošināta savlaicīga informācija par plānotajiem un izsludinātajiem projektiem vai iepirkumiem gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. NATO aģentūras jau ir paudušas vēlmi un gatavību aktīvai sadarbībai ar industriju, īpaši pievēršoties mazo un vidējo uzņēmumu iesaistei iepirkumos.

Federācijas dibinātāji cer, ka nākotnē pieaugs Latvijas uzņēmumu konkurētspēja nacionālos un starptautiskos drošības un aizsardzības iepirkumos. Tas nodrošinās, ka valstī pieejamie finanšu resursi drošības un aizsardzības funkciju nodrošināšanai paliks Latvijā un daļa tiks atgriezta atpakaļ valsts budžetā.

Bijusī Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore un pašreizējā uzņēmēja Egle šodien žurnālistiem pastāstīja, ka, lai pretendētu uz veiksmīgiem rezultātiem iepirkumu konkursos, federācija ļoti aktīvi raugās uz starptautisko sadarbību. Tas palīdzētu izveidot vienotu Latvijas militārās rūpniecības identitāti un savlaicīgi atrast sadarbības partnerus.

Viens no federācijas uzdevumiem tagad būs apzināt Latvijas uzņēmumu preču piedāvājumu. Apzinot potenciālos biedrus un federācijas dibinātājus, Egle secinājusi, ka Latvijā ir pietiekami daudz uzņēmumu, kas piedāvā visdažādākās preces un pakalpojums, piemēram, uzņēmumam «Aerodium» ir pieredze ārvalstu lidotāju apmācīšanā, tāpat Latvijā darbojas tekstilražošanas uzņēmumi, kas piedāvā apakšveļu Ziemeļvalstu armijām. Par līderiem aizsardzības nozares tirgū šobrīd varētu būt informācijas tehnoloģiju uzņēmumi.

«Viena no problēmām ir, ka mums trūkst identitātes. Tagad ir svarīgi apzināt, ko mēs varam. Redzam, ka Latvijā ir plaša militāro preču un pakalpojumu spektra pārstāvniecība. Mēs redzam, ka lielāku izrāvienu izdarījis tieši informācijas tehnoloģiju un elektronikas sektors, taču mēs redzam nākotni arī pārtikas ražošanai,» uzsvēra Egle.

Savukārt Dundurs, ar savu uzņēmumu piedaloties starptautiskās izstādēs, secinājis - lai militārajai industrijai paredzēts produkts būtu konkurētspējīgs, tam ir jābūt inovatīvam un labākam par pārējiem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru