piektdiena, 2013. gada 22. marts

Kipras valdība lemj par valsts glābšanas plānu «B»Kipras valdība ceturtdien sapulcējusies uz ārkārtas sanāksmi, lai apstiprinātu plānu «B» aizdevuma iegūšanai no Eiropas Savienības (ES) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pēc tam, kad parlaments otrdien noraidīja iepriekšējo vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par finanšu sistēmas glābšanu.
Vienošanās ar aizdevējiem jāpanāk tuvāko trīs dienu laikā, jo Eiropas Centrālā banka (ECB) paziņojusi, ka turpinās nodrošināt ārkārtas finansējumu Kipras bankām tikai līdz pirmdienai.

Pie parlamenta sapulcējies liels cilvēku pūlis, cerot, ka plāns «B» jau šodien tiks nodots balsojumam likumdevējiem. Bet pirms tam tas jāapstiprina valdībai.

Ministri tikmēr aicinājusi tautu saglabāt mieru, kamēr politiķi vienojas par jauno valsts glābšanas plānu, kam jānovērš haoss, ko izraisīja parlamenta lēmums noraidīt ar starptautiskajiem aizdevējiem jau panākto vienošanos, kas paredzēja vienreizēja nodokļa piemērošanu banku depozītu turētājiem.

Jau vēstīts, ka daļa no jaunā plāna paredz investīciju fonda izveidošanu.

Mediji vēsta, ka fondā tiks apvienoti ienākumi no valsts un privāto pensiju fondu nacionalizēšanas, kā arī no obligācijām, kas emitētas apmaiņā pret nākotnes dabasgāzes ienākumiem.

Tikmēr noraizējušies Kipras iedzīvotāji šodien steidza izņemt naudu no bankas «Popular Bank» bankomātiem saistībā ar aizvien pieaugošajām bažām, ka valsts otra lielākā banka tā arī varētu neatsākt darbību.

Banka kategoriski noliedza, ka šādām baumām būtu kāds pamats.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru