piektdiena, 2013. gada 8. marts

Dombrovskis sola: ārzemnieki pie zemes tik vienkārši vairs netiksJau tuvākajā laikā valdībā tiek plānots skatīt priekšlikumus, kas paredz ierobežot lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārdošanu ārvalstniekiem, šodien biedrības "Zemnieku saeima" kongresā lauksaimniekiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).
«Kopā ar Zemkopības ministriju esam izpētījuši citu valstu, īpaši Francijas pieredzi. Patlaban ir daži ierobežojumi saistībā ar Eiropas regulām, tomēr ir iespējams pieņemt dažus lēmumus, kas ierobežos zemes iztirgošanu ārvalstniekiem,» sacīja premjers.
Savukārt zemkopības ministre Laimdota Straujuma (V) norādīja, ka ministrija ir sagatavojusi vairākus konkrētus priekšlikumus.
«Plānots, ka tiks noteikti vairāki ierobežojumi. Pirmpirkuma tiesības būs pirmās pakāpes radiniekiem, kā arī attiecīgajam zemes gabalam pieguļošo zemju īpašniekam. Pārdomājam arī Francijas pieredzi, kur ir daži interesanti aspekti. Piemēram, Francijā tiek pieprasīts, lai potenciālais lauksaimniecības zemes pircējs valsts valodā prezentētu zemes apsaimniekošanas plānu, tikai tad pašvaldība dod atļauju zemes pirkšanai,» sacīja ministre.
Viņa arī norādīja, ka sagatavotie priekšlikumi zemes pirkšanas ierobežojumiem ārvalstniekiem tiks virzīti skatīšanai uz valdību jau tuvākajā laikā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru