otrdiena, 2013. gada 19. marts

Darba meklētāja: Kā lai iegūstu pieredzi, ja mani šajā specialitātē neņem darbā?Turpinām publicēt mūsu lasītāju stāstus par viņu pieredzi saistībā ar darba meklējumiem Latvijā. Tāpat kā medijos sastopamie viedokļi par ekonomisko situāciju valstī, tie ir dažādi. Šoreiz publicējam Ingas L. stāstu.
Sievietei ir 25 gadi, viņa pabeigusi bakalaura studijas personāla vadības jomā, kaut ne savā profesijā sākusi strādāt jau studiju laikā.

«Līdz šim esmu strādājusi banku un parādu piedziņas sfērās, nav man bijis tāda perioda, kad es sēdētu bez darba, bet visi darbi ir bijuši vienlīdzīgi,»  stāsta Inga.

«Pirmajā darbā es stājos būdama studente, tāpēc bija vienalga, kas par darbu, ka tik maksā un darba devējs atsaucīgs. Studiju gados mēģināju atrast darbu savā specialitātē, sūtīju CV un pabiju arī kādās divās darba intervijās, bet, protams, tālāk arī netiku,»  savā pieredzē dalās Inga.

Pēc studiju beigām Inga četrus mēnešus intensīvi meklējusi darbu, kas būtu atbilstošs viņas specialitātei - darbu, kas viņai pašai sagādātu prieku un nestu gandarījumu.

«Neesmu no tiem izmisušajiem darba meklētājiem, kas sūta CV visiem pēc kārtas. Izvērtēju, pie kāda darba devēja gribētu strādāt, lasu internetā atsauksmes un tikai tad sūtu savu pieteikumu. Četru mēnešu laikā esmu nosūtījusi 40 pieteikumus,» stāsta Inga.

Diemžēl sieviete uzaicināta tikai uz trīs darba intervijām, kas visas izrādījušās nesekmīgas un darbu viņa nav dabūjusi. No visiem pārējiem potenciālajiem darba devējiem, kam Inga aizsūtīja savu CV, tikai četri atteikumu pauda, rakstiski pasakot paldies par izrādīto interesi.

Inga uzsver, ka nesūta CV uz vadītāju amatiem, kam ir «astronomiskas prasības», bet gan uz tādiem amatiem, kur viņa varētu iederēties ar «bagāžu», kas viņai ir.

«Darba devējiem mūsdienās vajag tikai pieredzējušus darbiniekus,»  secina Inga, kas ir neizpratnē: «Nu pastāstiet man, lūdzu, kā, lai es, tikko ieguvusi bakalaura grādu, iegūstu darba pieredzi, ja mani šajā specialitātē neviens neņem darbā? Tas ir kā apburtais loks, no kura ārā tiek tie, kam ir «savi gali».»

Viņa atgādina, ka šī situācija daudzus strādāt gribošus, ambīciju pilnus un gudrus jaunus cilvēkus dzen izmisumā!

«Es daru darbu, ko nemīlu, daru to, lai saņemtu algu, bet tajā pašā laikā izdegu,» saka Inga.

«Vai tiešām darba devēji uzskata, ka cilvēks bez profesionālās pieredzes nespēs darīt darbu labāk kā kādam, kam ir pieredze?»  jautā Inga.

Viņa uzskata, ka tās ir muļķības, ka visur nepieciešama pieredze, tā vietā būtu jādod iespēja jauniem cilvēkiem sevi pierādīt un tapt par profesionāļiem.

Inga piebilst, ka medijos publicētie raksti par to, ka darba devēji nevar atrast darbiniekus viņu augsto prasību dēļ pret darba devēju ir kā «lētas anekdotes». «Tos palasot, rodas iespaids, ka kāds mēģina sevi attaisnot un padarīt baltāku nekā ir. Tādiem darba devējiem vajadzētu «rakt» dziļāk un pievērst uzmanību ne tikai kandidāta esošajai vai neesošajai darba pieredzei, bet gan citām lietām, kas minētas CV un pieteikumā,» tā Inga.

SAISTĪTIE RAKSTI1 komentārs:

 1. Sveicināti, dāmas un kungi! Vai jums steidzami nepieciešams personīgais aizdevums vai komerckredīti vai aizdevums, lai sāktu projektu vai iegādātos māju vai automašīnu, vai arī jums ir nepieciešams aizdevums kādam mērķim? Ja jā, es ieteiktu jums sazināties ar Sunshine Financial Group, izmantojot {Email: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com} vai {WhatsApp: +447903159998}.

  Sunshine Financial Group ir visaptveroša finanšu pakalpojumu firma, kas ir apņēmusies palīdzēt jums uzlabot jūsu ilgtermiņa finansiālos panākumus. Mūsu pielāgotās programmas ir izstrādātas, lai palīdzētu augt, aizsargāt un saglabāt jūsu bagātību, nodrošinot personalizētus pakalpojumus un zināšanas.

  Iemesls, kāpēc jums vajadzētu sazināties ar Sunshine Financial Group;
  - Jūs varat pieteikties aizdevumam jebkurā laikā un vietā, sev ērtā laikā
  - Saņemiet aizdevumu 24 līdz 48 stundu laikā
  - Jūs varat aizņemties līdz 20 miljoniem eiro
  - Nav slēptu maksu.
  - Pieejama procentu likme 3%
  - Jums ir iespēja izvēlēties atmaksas datumu katru nedēļu, mēnesi vai gadu uz laiku no 1 līdz 30 gadiem.
  - Mums ir daudzu gadu darba pieredze
  -Jūsu aizdevuma darījums ir 100% drošs.
  - Un daudz vairāk gūst labumu

  Ja jums ir bijis tik grūti iegūt kapitāla aizdevumu no jūsu vietējām bankām vai citiem finanšu institūtiem, neuztraucieties, jo šis uzņēmums ir palīdzējis daudziem cilvēkiem un organizācijām, kuras ir saskārušās ar finansiālām grūtībām visā pasaulē. Kad piesakāties Sunshine Financial Group, jūs piesakāties pie uzticama uzņēmuma, kas rūpējas par jūsu finansēšanas vajadzībām. Par visu procesu jūs parūpēsies.

  Ja jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lūdzu, rakstiet uz e-pastu vai Tālāk norādīto numuru, lai iegūtu vairāk informācijas par aizdevumu.
  E-pasta kontaktpersona: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
  WhatsApp kontaktinformācija: +447903159998

  Piemērots aizdevums visiem

  AtbildētDzēst