pirmdiena, 2013. gada 18. marts

«BTA» šogad iesniegusi jau vairāk nekā 100 pretenzijas ceļu uzturētājiem


Apdrošināšanas sabiedrība «BTA Insurance Company» («BTA») regulāri regresa kārtībā vēršas pret ceļu uzturētājiem, lai piedzītu zaudējumus par klienta transportlīdzeklim radītiem bojājumiem nekvalitatīvā ceļu seguma dēļ. Šogad «BTA» iesniegusi jau vairāk nekā 100 pretenzijas, biznesa portālu «Nozare» informēja uzņēmuma Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore Ilva Priedniece.
«No tām jau par aptuveni 20 negadījumiem esam vērsušies tiesas instancēs, jo nav izdevies vienoties ar ceļu uzturētājiem. Patlaban gaidām tiesas sēdes lietu izskatīšanai,» sacīja Priedniece.

Viņa piebilda, ka ir gadījumi, kad ceļu uzturētāji vai īpašnieki regresa prasības apmaksā labprātīgi un nav nepieciešamības vērsties tiesas instancēs, taču šādi gadījumi ir reti. Piedzīt izdevumus izdodas tad, ja notikuma vietā ieradusies Ceļu policija un ne tikai apstiprinājusi negadījuma faktu, bet arī ceļa slikto stāvokli un citus apstākļus.

«Ja nav policijas sagatavota negadījuma apraksta, tad zaudējumu piedziņa ir apgrūtināta un visbiežāk saņemam pretjautājumus, piemēram, vai transportlīdzeklim bijuši transportlīdzekļa ražotāja noteiktie standarta diski un atbilstošas riepas,» sacīja Priedniece.

Par ceļa seguma tehnisko stāvokli ir atbildīgs konkrētais ceļu uzturētājs - valsts, pašvaldība vai arī privātais ceļa īpašnieks. Transportlīdzekļu īpašnieki ik gadu maksā nodevu, kas paredzēta ceļu uzturēšanai un kvalitatīva ceļu seguma nodrošināšanai. Tādēļ ikvienam transportlīdzekļa vadītājam ir tiesības vērsties pie ceļu uzturētāja un piedzīt radušos zaudējumus, kas radušies bedru radītu bojājumu dēļ, norādīja Priedniece.

Jau ziņots, ka, apkopojot šogad izmaksātās atlīdzības par «KASKO Bedres» polisēm, apdrošināšanas sabiedrība «BTA» secinājusi, ka lielākā izmaksātā atlīdzība šogad bijusi kādam autovadītājam, kura auto nodarīti bojājumi par vairāk nekā 700 latiem pēc tam, kad auto iebraucis bedrē Nīcas novadā uz Liepājas-Klaipēdas šosejas.

Kopumā «BTA» šogad saņēmusi jau teju 100 atlīdzību pieteikumus par bedru nodarītiem zaudējumiem. Analizējot visus pieteikumus, secināts, ka Rīgā apdrošinātājiem visdārgāk izmaksājis Salu tilts, uz kura automašīnām nodarīti vislielākie zaudējumi.

Vidējā izmaksātā atlīdzība KASKO polišu īpašniekiem par bedru radītiem zaudējumiem ir 195 lati. Savukārt «KASKO Bedres» polišu īpašniekiem vidējā izmaksātā atlīdzība šogad bijusi 104 lati. 21% no visiem pieteikumiem Rīgā saņemti par Salu tilta bedrēs gūtiem bojājumiem, tādēļ «BTA» uzskata, ka tieši Salu tilts ir visbedrainākais ceļa posms no centrālajām Rīgas ielām.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru