otrdiena, 2013. gada 5. marts

Atļauj apvienoties trīs degvielas mazumtirgotājiemKonkurences padome (KP) atļāvusi apvienoties degvielas mazumtirgotājiem SIA Akselss, SIA Aparts un Dinaz zīmola īpašniekam SIA RusLatNafta.
Saskaņā ar KP lēmumu, apvienošanās atļauta, SIA Akselss iegūstot daļu SIA Aparts, SIA RusLatNafta, SIA Eskāda un SIA Space aktīvu – degvielas uzpildes stacijas Vizbuļu ielā 8a, Daugavpilī; Rīgas ielā 8, Preiļos, Preiļu novadā, Maskavas iekā 450k, Vienības gatvē, Skanstes ielā 7 un Kalnciema ielā 88, Rīgā.
SIA Akselss saīsināto ziņojumu par apvienošanos, SIA Akselss iegūstot sešas degvielas stacijas, kuras saimnieciskajā darbībā izmanto SIA Aparts un SIA RusLatNafta, KP saņēma pērn. Vienošanās paredzēja arī, ka SIA Akselss iegādāsies no SIA Space un SIA Eskāda nekustamos īpašumus, kas līdz šim izmantoti DUS darbībai – ēkas, būves un zemesgabali, savukārt no SIA Aparts un SIA RusLatNafta – iekārtas, kas nepieciešamas DUS darbības nodrošināšanai.
Izvērtējot apvienošanās ietekmi uz konkrētajiem tirgiem, KP secinājusi, ka tirgū darbojas pietiekami daudz dalībnieku un apvienošanās rezultātā patērētāju izvēles iespējas netiks samazinātas un tirgus struktūra būtiski nemainīsies.
Tāpat KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nesamazināsies konkurence, kā arī neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības tirgū Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā un 20 km ap tās robežu (Ogres virzienā – 10 km), Daugavpils pilsētā un tās apkārtnē un Preiļu pilsētā un tās apkārtnē.
Iepriekš medijos izskanēja, ka apvienojoties minēto mazumtirgotāju degvielas uzpildes staciju (DUS) tīkls sasniegts 57 stacijas, savukārt patlaban pēc skaita otrs lielākais DUS tīkls Latvijā – 56 stacijas – ir Neste Oil.
Savukārt Degvielas tirgotāju un ražotāju savienības prezidents Sergejs Semjonovs iepriekš ziņu aģentūrai LETA norādīja, ka pēc apvienošanās degvielas cenas reģionos varētu samazināties.
SIA Akselss vienīgais dalībnieks, kam pieder 100% kapitāla daļas, ir Lietuvas Republikā reģistrētā UAB Luktarna, kuras darbības veidi ir degvielas mazumtirdzniecība, cietā, šķidrā un gāzveida degvielas vairumtirdzniecība.
SIA Aparts vienīgais dalībnieks, kam pieder 100% kapitāla daļas, ir Lielbritānijas kompānija Blanco Line LLP, kas pārvalda aktīvus un darbību Latvijā neveic. Savukārt SIA RusLatNafta vienīgais dalībnieks, kam pieder 100% kapitāla daļas, ir Doriland Investments LO, kas pārvalda aktīvus un darbību Latvijā neveic.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru