trešdiena, 2013. gada 27. marts

Apple izstrādā Ultra HD televizoruApple televizoram būs Ultra HD jeb tā dēvētās 4K izšķirtspējas ekrāns. Pēc ekspertu domām, tieši šādu televizoru popularitāte tuvākajos gados strauji pieņemsies spēkā.
Apple televizors, kura Ultra HD ekrāna matricas izšķirtspēja būs 3840x2160 pikseļi, atbalstīs roku žestu atpazīšanu, kā arī vadību ar lietotāja balsi. Lai televizorus varētu sākt izlaist jau šogad, Apple cer, ka vienam no tās partneriem, LG Display (šis uzņēmums jau piegādā iPad un MacBook Pro ekrānus) izdosies līdz gada beigām sākt ražošanu nepieciešamajā apmērā. Cerība ir, tomēr visticamāk gan, ka Apple iTV debija notiks tikai nākamgad, atzīmē Cnet.com.
Neziņas iemesls ir jau minētā neskaidrība ar LG Display ražošanas jaudām un fakts, ka Ultra HD ekrānu ražotāji Taivānā jau ir noslēguši līgumus par piegādēm ar citiem ražotājiem līdz pat gada beigām.

Tikmēr Cnews.ru atzīmē, ka vairāki 4K televizorus piedāvā jau šobrīd, taču tiem ir vairāki būtiski trūkumi. Pirmkārt tie ir ļoti dārgi un otrkārt – ir ļoti maz 4K satura, ko ultra augstajā izšķirtspējā varētu skatīties.

Tuvākajos gados gan šī situācija sāks aizvien straujāk mainīties. NPD DisplaySearch prognozes liecina, ka 2014.gadā visā pasaulē tiks pārdoti vairāk nekā 2 miljoni 4K televizoru, 2015. gadā – 4,5 miljoni televizoru un 2016.gadā – 7 miljoni ierīču.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru