otrdiena, 2013. gada 26. marts

Apdrošinātāji necels KASKO, bet spiesti celt OCTA cenasUz ielām parādās arvien vairāk auto, apdrošinātāji prognozē apdrošināšanas tirgus pieaugumu par 10%.
Saskaņā ar Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) datiem, 2012.gadā Latvijas kopējais apdrošināšanas tirgus ir audzis par 12%, sasniedzot 214 milj. Ls. Atņemot dzīvības apdrošināšanā parakstītās prēmijas, var aplēst, ka nedzīvības apdrošināšanas tirgus Latvijā pērn sasniedzis 171 milj.Ls, uzrādot 14,6% parakstīto prēmiju pieaugumu gadā. Saskaņā ar apdrošinātāju prognozēm, šogad nedzīvības apdrošināšanas tirgus varētu pieaugt līdz 188 milj.Ls.

Tirgus 2012.gadā pieauga, galvenokārt pateicoties auto tirgus darījumu skaita kāpumam, secina Ergo valdes locekle Baltijā Ingrīda Ķirse. «2013.gadā līdz ar jaunu apdrošināšanas tirgus spēlētāju ienākšanu Latvijā palielināsies konkurence, un notiks tirgus daļu pārdale,» tā viņa. Jau vēstīts, ka darbību nedzīvības apdrošināšanas tirgū sākusi Austrijas Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Latvijas filiāle un Polijas apdrošināšanas kompānija PZU.
Pērn nedzīvības apdrošināšanas tirgū ar 41,4 milj. Ls (pieaugums par 15%) parakstītām prēmijām Latvijā populārākā bija sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana (KASKO). Šogad KASKO tirgū prognozē parakstīto prēmiju apjoma nelielu pieaugumu, bet cenu līmenis varētu saglabāties nemainīgs, pat neskatoties uz to, ka gada laikā varētu pieaugt servisa izmaksas.
Savukārt jau daudzus gadus zaudējumus cietušajā OCTA tirgū, neraugoties uz aso konkurenci, šogad gaidāms polišu cenu kāpums pat par 15%. DB jau vēstīja, ka no 2004. gada līdz 2012.gadam OCTA nozares kopējie zaudējumi sasniedza ap 17 milj. Ls. «OCTA tirgum šogad joprojām nāksies cīnīties par zaudējumu samazināšanu. Šajā segmentā cenu paaugstināšanās būtu loģiska, taču lielā konkurence OCTA segmentā paaugstinājumu bremzēs,» uzskata A.Morozovs.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru