piektdiena, 2013. gada 22. marts

26% darba ņēmēju šogad plāno doties darba gaitās uz ārvalstīmŠā gada laikā darba gaitās uz ārvalstīm plāno doties 26% Latvijas darba ņēmēju, secināts personāla atlases kompānijas «CV-Online Latvia» martā veiktajā pētījumā.
Uz ārvalstīm vēlas doties dažādu jomu speciālisti

Šādu darba ņēmēju īpatsvars būtiski nav mainījies, jo pirms diviem gadiem veiktajā pētījumā 27% aptaujāto iedzīvotāju minēja, ka vēlas doties strādāt uz ārzemēm.

Starp respondentiem, kas ir izlēmuši tuvākā gada laikā doties strādāt uz ārvalstīm, joprojām visvairāk ir dažādu jomu speciālistu, kuru īpatsvars šogad pieaudzis visstraujāk (33%, pirms diviem gadiem veiktajā pētījumā – 28%). Tālāk seko zemākā, vidējā un augstākā līmeņa vadītāji (29%, iepriekš - 28%), kā arī kvalificēti strādnieki (24%, iepriekš ‒ 23%), kuru īpatsvars būtiski nav mainījies.

Pievilcīgāko ārvalstu galamērķu saraksts nav mainījies ‒ Lielbritānija (19%), Vācija (16%), Norvēģija (13%), Zviedrija (9%) un Īrija (6%).

Kopumā 13% no visiem aptaujātajiem iedzīvotājiem minēja, ka pašlaik strādā ārzemēs, tostarp Lielbritānijā ‒ 37%, Vācijā ‒ 16%, bet Norvēģijā ‒ 12%.
Neapmierina alga

Pētījumā noskaidrots, ka 54% iedzīvotāju, kas šā gada laikā izskata darba iespējas ārvalstīs, mērķtiecīgi meklēs darbu, kas ir līdzvērtīgs vai nedaudz zemāks esošajai pieredzei un kvalifikācijai (pirms diviem gadiem ‒ 48%). Attiecīgi samazinājies tādu darba ņēmēju īpatsvars, kuri ārvalstīs gatavi strādāt jebkuru darbu, ko izdosies atrast (46%, iepriekš ‒ 52%).

Noskaidrots, ka galvenie iemesli, kādēļ iedzīvotāji dosies strādāt uz ārzemēm, ir pieaugoša neapmierinātība ar darba samaksu Latvijā (78%, iepriekš – 72%),

nespēja atrast kvalifikācijai atbilstošu darbu (20% gan šogad, gan iepriekš), vēlēšanās iegūt starptautisku darba pieredzi (20%, iepriekš ‒ 18%) un ģimenes apstākļu dēļ (9%, iepriekš ‒ 12%).
«Pētījuma rezultāti uzskatāmi apliecina, ka, neskatoties uz darba tirgus izaugsmi pēdējos divos gados, kā dēļ brīvo darbavietu skaits ir būtiski pieaudzis,

joprojām liela daļa kvalificēto Latvijas darba ņēmēju savu profesionālo darbību saista nevis ar Latviju, bet ārvalstīm.

Zemais atalgojums Latvijā vēl arvien ir galvenā motivācija. Pozitīvi vērtējams ir fakts, ka Latvijas iedzīvotāji aizvien vairāk apzinās savu vērtību Rietumu darba tirgū, meklējot savai pieredzei un kvalifikācijai atbilstošu darbu,» sacīja «CV-Online Latvia» biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš.
Pētījums veikts martā, un tajā piedalījās vairāk nekā 5500 respondentu.

Jau ziņots, ka bezdarba līmenis Latvijā februāra beigās bija 10,9% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Kopumā Nodarbinātības valsts aģentūras uzskaitē bija 107 687 bezdarbnieki.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru