otrdiena, 2013. gada 19. februāris

Viens no lielo iepirkumu izvērtēšanas mērķiem - izskaust negodīgas shēmošanasViens no iemesliem, kāpēc tika uzdots Valsts kancelejai sadarbībā ar Tieslietu un Finanšu ministrijām izvērtēt lielos valsts iepirkumus virs miljona latu, bija novērst kādas negodīgas shēmošanas.
To atzīst Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja vietnieks Ivars Mēkons. «Ne jau vienmēr visi ir vainīgi, bet jāatzīst, ka ir negodīgi cilvēki. Iepirkumi bija tāda slēgtā zona, kur, ja kādam kaut ko paprasa, tad atbild, ka viss ir kārtībā. Bet kas gan kārtībā, ja mēs paši zinām, kā bija ar pēdējiem diviem lielajiem iepirkumiem?» sacīja Mēkons.

Ministru prezidenta pērn oktobrī izdotās rezolūcijas mērķis esot bijis vienkārši būt godīgiem, nevis kādu sodīt. «Tās shēmas var izslēgt, ja ir atklātība, tad jau psiholoģiski ir mazāka interese kaut ko shēmot. Tā shēmošana tiek krietni ierobežota. Mēs Valsts kancelejā skatāmies nevis birokrātiski, bet tieši mērķis ir, lai izskaustu shēmošanas,» viņš turpināja.
Vaicāts, vai divos skaļajos iepirkumu gadījumos - vilcienu un fotoradaru iepirkumā - arī atklātas kādas negodīgas shēmas, jurists konkrētu atbildi nesniedza, paskaidrojot, ka tad, kad šie jautājumi nonāca valdībā, bija jāskatās uz sekām, jo līgumi jau bija noslēgti. «Es negribētu prezumēt, ka visi mani kolēģi valsts pārvaldē ir negodprātīgi, es nevaru tā apgalvot,» teica eksperts.
Arī tagad visas sarunas vilcienu iepirkuma lietā esot starp AS "Pasažieru vilciens" un Spānijas uzņēmumu. Taču līdzko radīsies kādas bažas par to, ka valstij var rasties kādas problēmas, Valsts kancelejas juristi nekavējoties iesaistīsies jautājuma risināšanā. «Bet pagaidām mēs īstenojam tikai sadarbības mehānismu,» noteica Mēkons.
Jau ziņots, ka premjera Valda Dombrovska (V) izdotā rezolūcija paredz, ka visos valsts iepirkumos, kas pārsniedz vienu miljonu latu, līgumu vispirms izvērtēs Valsts kanceleja, Tieslietu un Finanšu ministrija, bet šo iestāžu atzinumu izskatīs valdība. Premjera rezolūcija attiecas uz valsts uzņēmumiem un iestādēm. Šāda kārtība stājās spēkā no pagājušā gada 17.oktobra.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru