pirmdiena, 2013. gada 4. februāris

SC tomēr sola neparakstīties par «eiro referenduma» rosināšanuApvienības «Saskaņas centrs» (SC) frakcijas deputāti neparakstīties par referenduma procedūras rosināšanu saistībā ar Eiro ieviešanas likumu, šodien aģentūrai LETA sacīja SC Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.
Arī SC frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs šodien izplatījis paziņojumu, kurā cita starpā norāda, ka SC apzinās - eiro ieviešanu ir atbalstījuši deputāti, par kuriem kopumā ir nobalsojis Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju vairākums. Līdz ar to «SC uzskata par bezatbildīgu rīcību bremzēt «Euro ieviešanas kārtības likuma» stāšanos spēkā».

Urbanovičs arī uzsver, ka valdošās koalīcijas pienākums ir nodot jautājumu par eiro ieviešanu tautas nobalsošanai, atklāti izskaidrojot sabiedrībai visus plusus un mīnusus. Vairāki argumenti liecina, ka 2014.gada 1.janvāris noteikti nav labākais termiņš Latvijas pievienošanai eiro zonai.

Savukārt Agešins jokojot pieļāva iespēju, ka Grigule, iepriekš runājot par to, ka ir ieguvusi 34 deputātu atbalstu, domājusi atbalstu no nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK un «Vienotības» deputātiem.

SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks arī atzīmēja, ka Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) un valdošajiem jāsaprot, ka nav tik svarīgi, vai ir lats vai eiro, bet gan «latu un eiro skaits maciņos un kabatās».

Vaicāts, vai neviens no SC deputātiem neparakstīsies par referenduma procedūras rosināšanu saistībā ar minēto likumu, Agešins atbildēja, ka Urbanovičs savā paziņojumā runā visas frakcijas vārdā.

Kā ziņots, Saeimas deputāte Iveta Grigule (ZZS) piektdien bija «par 99,9% pārliecināta», ka šodien izdosies apkopot 34 parakstus, lai rosinātu referenduma procedūru par Eiro ieviešanas likumu. Tā aģentūrai LETA pagājušajā nedēļā paziņoja politiķe.

Grigule apgalvoja, ka Urbanovičs esot apsolījis 31 deputāta parakstus, ja viņa nodrošinās trīs līdz četru citu frakciju deputātu parakstus, skaidroja deputāte.

Grigule esot risinājusi sarunas ne tikai ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), bet arī ar koalīcijas partiju trīs deputātiem.

Pēc parakstu savākšanas tie tiktu iesniegti Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, lai prasītu sākt referenduma procedūru par pieņemto likumu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru