ceturtdiena, 2013. gada 21. februāris

Saeima kārtējo reizi noraida priekšlikumu par PVN samazināšanu apkurei


Saeima šodien nenodeva izskatīšanai komisijās politiskās apvienības «Saskaņas centrs» (SC) grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kuros rosināts piemērot 5% PVN likmi koksnes kurināmā piegādēm, elektroenerģijas, siltumenerģijas, gāzes un ūdens piegādēm iedzīvotājiem līdz 2015.gada 1.janvārim.

Pirms nedēļas Saeima noraidīja SC grozījumus PVN likumā, kas paredzēja noteikt samazināto PVN likmi 5% apmērā siltumenerģijas, elektroenerģijas, gāzes un ūdens piegādēm, ja to faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas to pērk un patērē siltumenerģiju mājsaimniecības vajadzībām.

Kaut arī Saeima jau vairākkārt ir noraidījusi opozīcijas ierosinājumus par 5% PVN piemērošanu apkurei, kā arī citiem komunālajiem pakalpojumiem, SC plāno turpināt iesniegt Saeimā priekšlikumus par 5% likmi šiem pakalpojumiem, aģentūrai LETA iepriekš sacīja SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.

Kā ziņots, valdošā koalīcija arī šonedēļ nespēja vienoties par darba grupas izveidi, lai risinātu jautājumu par iedzīvotāju lielajiem apkures rēķiniem un parādiem par apkuri.

Reformu partija (RP) uzstāja, ka īstermiņa un ilgtermiņa risinājumus varētu rast valdības darba grupa, savukārt pārējie koalīcijas partneri piedāvāja šādu darba grupu veidot Ekonomikas ministrijai vai arī risināt šo problēmu Saeimas Mājokļa jautājumu apakškomisijā.

Arī portālā «Manabalss.lv» tiek vākti paraksti par PVN samazināšanu apkurei, un šādu ieceri atbalstījuši vairāk nekā 4700 cilvēku.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru